BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aktuali informacija ir naujienos

Aktuali informacija deklaruojantiems 2020 m. mokestinio laikotarpio mokesčius už aplinkos teršimą (naujienos):

Dėl 2020 mokestinių metų indeksavimo koeficientų:

Mokestis už aplinkos teršimą iš mobilių taršos šaltinių (deklaracijos forma FR0521) - 1,24

Mokestis už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių  (deklaracijos forma FR0522) - 1,345

Mokestis už aplinkos teršimą apmokestinamųjų gaminių atliekomis  (deklaracijos forma FR0523) - 1,589

Mokestis už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis (deklaracijos forma FR0524) - 1,589

 

Aktuali informacija (naujienos):

Dėl 2019 mokestinių metų indeksavimo koeficientų:

Mokestis už aplinkos teršimą iš mobilių taršos šaltinių (deklaracijos forma FR0521) - 1,237

Mokestis už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių  (deklaracijos forma FR0522) - 1,342

Mokestis už aplinkos teršimą apmokestinamųjų gaminių atliekomis  (deklaracijos forma FR0523) - 1,585

Mokestis už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis (deklaracijos forma FR0524) - 1,585

Klausimai-atsakymai:

Klausimas: Ar mokestį už valstybinius gamtos išteklius privalo mokėti asmenys, kurie turėdami gręžinio pasą išgauna ir naudoja iki 5 kubinių metrų per parą požeminio gėlo vandens.

Atsakymas: Pagal galiojantį teisinį reglamentavimą visi asmenys, naudojantys požeminį vandenį komerciniais tikslais, nepriklausomai nuo išgaunamo vandens kiekio, turi turėti leidimą ir mokėti mokestį už gamtos išteklius.

 

Klausimas: Kada ir kur yra skelbiami mokesčio už aplinkos teršimą indeksavimo koeficientai? Kokį mokesčio už aplinkos teršimą tarifų indeksavimo koeficientą taikyti, jei mokesčio deklaracija teikiama nepasibaigus mokestiniam laikotarpiui, t.y. įmonės restruktūrizavimo, bankroto ar veiklos užbaigimo atveju?

Atsakymas: Mokesčio už aplinkos teršimą indeksavimo koeficientai nustatomi pagal Lietuvos statistikos departamento apskaičiuotą vartotojų kainų indeksą (VKI). VKI apskaičiuojamas, įvertinus kainų pokytį neindeksuotu laikotarpiu, ir paskelbiamas, pasibaigus kalendoriniams metams, per 10 darbo dienų tinklalapyje Lietuvos statistikos departamento https://www.osp.stat.gov.lt. Aplinkos ministerija, vadovaudamasi Lietuvos statistikos departamento apskaičiuotu VKI, kitą darbo dieną savo tinklalapyje www.am.lt paskelbia mokesčio už aplinkos teršimą indeksavimo koeficientus.

 

Klausimas: Ar krovininis automobilis, kuris atitinka Euro VI emisijos klasę ir turi visus tai patvirtinančius dokumentus (bei turi veikiančią išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemą) atleidžiamas nuo mokesčio už aplinkos teršimą.

Atsakymas:

- jei tai lengvasis krovininis N1 kategorijos automobilis, tuomet norint pasinaudoti Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 5 str. 3 d. 1 punkte nustatyta lengvata ir nemokėti mokesčio už aplinkos teršimą, užtenka dokumento (registracijos liudijimo ar tipo atitikties sertifikato), kuriame nurodyta transporto priemonės atitiktis ne žemesnei nei Euro IV emisijos klasei.

- jei tai krovininis N2 ar N3 kategorijos automobilis, tuomet norint būti atleistam nuo mokesčio mokėjimo privaloma turėti gamintojo ar gamintojo atstovo išduotą dokumentą, pažymą, patvirtinančią, kad transporto priemonė turi įdiegtą ir veikiančią išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemą, kaip tai nurodyta Mokesčio už aplinkos teršimą iš mobilių taršos šaltinių apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašo 9 punkte.

Klausimas: Ar reikia mokėti mokestį, jei individualiai veiklai, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, vykdyti yra naudojama lizingu įsigyta transporto priemonė.

Atsakymas: Taip, nes ši transporto priemonė nėra asmens, vykdančio individualia veiklą, nuosavybė. Tačiau jei transporto priemonė atitinka Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 5 str. 3 d. 1 p. nustatytą sąlygą – turi veikiančią išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemą ir tai pagrindžia dokumentais, ji gali būti atleista nuo mokesčio mokėjimo.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27