BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Elektros ir elektroninės įrangos atliekos

Atliekų turėtojas privalo atskirti elektros ir elektroninės įrangos atliekas nuo kitų atliekų, nemaišyti jų su kitomis atliekomis ar medžiagomis, jų neardyti.

 Jei turite elektros ir elektroninės įrangos atliekų, Jūs galite:

• nemokamai atiduoti senąją įrangą platintojui, kuris prekiauja tos pačios paskirties įranga;
• nuvežti jas į savivaldybių įrengtas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles;
• atiduoti jas savivaldybės bent du kartus per metus organizuojamo apvažiavimo (skirto surinkti didelių gabaritų atliekas) metu;
• pristatyti jas į gamintojų ir importuotojų (ar juos vienijančių licencijuotų organizacijų) įrengtas tokių atliekų priėmimo vietas;
• pristatyti jas į elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkytojų įrengtas tokių atliekų surinkimo vietas;
• išsikviesti elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkytojus, kad jie patys išsivežtų nebenaudojamą įrangą.

Atkreipiame gamintojų ir importuotojų dėmesį į Europos Komisijos išaiškinimą, kuriame išdėstyta, kad buitinė EEĮ „elektros ir elektroninė įranga, kuri dėl savo pobūdžio yra naudojama privačiuose namų ūkiuose (naudojama buityje), taip pat gali būti naudojama ir profesionaliai. Tokia įranga turėtų būti registruojama ir nurodoma kaip buitinė įranga, o jos atliekos turėtų būti laikomos elektros ir elektroninės įrangos atliekomis iš privačių namų ūkių. Tokios įrangos pavyzdžiai: <...> standartinės fotovoltinės plokštės, veikiančios esant įtampai arba sunaudojančios energiją, arba gaminančios elektros energiją privačių namų ūkių diapazone. Ne buitinės EEĮ (kuri dėl savo pobūdžio neturėtų būti laikoma buitine įranga, naudojama privačiuose namų ūkiuose) pavyzdžiai: <...> EEĮ, kuri veikia esant įtampai, naudoja elektros energiją arba gamina elektros energiją, nepatenkančią į privačiuose namų ūkiuose leistiną galios diapazoną (pvz., profesionaliam naudojimui suprojektuotos didelės fotovoltinės sistemos) ir kuriai reikia profesionalių licencijų arba leidimų pradėti teikti paslaugas“. Taigi, tos fotovoltinės plokštės, kurios naudojamos privačiuose namų ūkiuose ir kurioms nereikia specialių galios leidimų, laikomos buitine EEĮ, o tos fotovoltinės plokštės, kurioms reikia specialių galios leidimų, laikomos ne buitine EEĮ.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27