BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Brexit“ ir cheminės medžiagos

Brexit ir cheminės medžiagos

2020 m. sausio 31 d. Jungtinė Karalystė, 47 metus buvusi ES nare, išstojo iš Europos Sąjungos (ES). Tačiau ES ir Jungtinė Karalystė susitarė dėl pereinamojo laikotarpio, kuris baigsis 2020 m. gruodžio 31 d. ES teisė Jungtinei Karalystei bus taikoma iki pereinamojo laikotarpio pabaigos.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą importuojamos cheminėms medžiagoms ir mišiniams, kaip ir kitoms prekėms, nebebus taikomos ES ir Europos ekonominės erdvės (EEE) vidaus rinkos ir muitų sąjungos taisyklės ir cheminės medžiagos ir mišiniai bus laikomi importuojamais iš trečiosios šalies.

Visos iš Lietuvos ar kitų ES valstybių narių į Jungtinę Karalystę eksportuojamos cheminės medžiagos ir mišiniai nuo 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti Jungtinės Karalystės nustatytus reikalavimus ir joms bus taikomi šios šalies numatyti atitikties patikrinimai ir importuojamų prekių kontrolės priemonės.

Visos iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą ar kitas ES valstybes nares importuojamos cheminės medžiagos ar mišiniai, turės atitikti ES reikalavimus.

Detali informacija apie pokyčius importuojant / eksportuojant chemines medžiagas ir mišinius iš / į Jungtinę Karalystę dėl jos išstojimo iš ES skelbiama:

    1. Europos Komisijos  informaciniuose pranešimuose (lietuvių kalba):

- Cheminių medžiagų reglamentavimas pagal  REACH reglamentą;

- Pavojingų cheminių medžiagų eksportas ir (arba) importas (sutikimas, apie kurį pranešama iš anksto)

    2. Europos cheminių medžiagų agentūros tinklalapyje

Cheminių medžiagų reikalavimų klausimais konsultuoja Aplinkos apsaugos agentūros

REACH-CLP pagalbos tarnyba.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27