BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (EB) NR. 1907/2006 DĖL CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ REGISTRACIJOS, ĮVERTINIMO, AUTORIZACIJOS IR APRIBOJIMŲ (REACH). PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI

2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 Dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinio, autorizacijos ir apribojimų (REACH) galioja nuo 2007 m. birželio 1 d.

 

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 (toliau – REACH reglamentas) Lietuvoje galioja tiesiogiai. Jo reikalavimai taikomi vienodai visose ES valstybėse narėse. Šio Reglamento reikalavimų privalo laikytis atitinkamai pramonės įmonės ir valstybės institucijos.  REACH reglamentas paskelbtas ES Oficialiajame leidinyje anglų ir kitomis nacionalinėmis kalbomis; jį galima skaityti (parsisiųsti) spustelėjus čia.

 

REACH reglamento tikslas – pagerinti žmonių sveikatos ir aplinkos apsaugą nuo naudojamų cheminių medžiagų poveikio iš vienos pusės, iš kitos - užtikrinti efektyvų vieningos Europos Sąjungos (ES) rinkos funkcionavimą ir chemijos pramonės tolimesnį vystymąsi ir konkurencingumą.

 

REACH reglamentas nustato vieningą cheminių medžiagų registravimo ir įvertinimo sistemą, taip pat didelį susirūpinimą keliančių cheminių medžiagų (kancerogeninių, mutageninių, toksiškų reprodukcijai ir pan.) tiekimo rinkai ir naudojimo autorizaciją; cheminių medžiagų gamybos, tiekimo į rinką ir naudojimo apribojimo procedūra numato saugos sistemą valdyti cheminių medžiagų keliamai rizikai, jeigu kitų REACH nuostatų taikymas nepakankamas.

REACH reglamentas įsteigė Europos cheminių medžiagų agentūrą (būstinė – Helsinkyje). Europos cheminių medžiagų agentūra užtikrina efektyvų techninių, mokslinių ir administracinių REACH reglamento įgyvendinimo aspektų valdymą. Europos cheminių medžiagų agentūra teikia informaciją apie REACH reglamento įgyvendinimą įmonėms ir visuomenei, rengia IT priemones ir rekomendacinius dokumentus pramonei ir valstybės institucijoms, padėdama įgyvendinti sudėtingus REACH reglamento reikalavimus.

Europos cheminių medžiagų agentūra vadovauja registracijos procesui, vaidina pagrindinį vaidmenį, užtikrinant vieningą įvertinimo procedūros įgyvendinimą, rengia valstybėms narėms vadovaujančius kriterijus/gaires, atrenkant chemines medžiagas įvertinimui ir priima sprendimus dėl papildomos informacijos teikimo reikalavimų. Europos cheminių medžiagų agentūra taip pat teikia nuomones ir rekomendacijas įgyvendinant autorizacijos ir apribojimų procedūras, taip pat jai nustatyti tam tikri įpareigojimai užtikrinant informacijos konfidencialumą.

 

Pagrindinis REACH reglamento įpareigojimas pramonei yra surinkti ir įvertinti informaciją apie gaminamas, importuojamas, naudojamas chemines medžiagas ir panaudoti šią informaciją nustatyti bei taikyti tas chemines medžiagas naudojant kylančios rizikos žmonių sveikatai ir aplinkai valdymo bei mažinimo priemones, užregistruoti chemines medžiagas ir surinktą informaciją centrinėje duomenų bazėje Europos cheminių medžiagų agentūroje, užtikrinti saugos informacijos perdavimą visoje cheminių medžiagų tiekimo grandinėje. Šie įpareigojimai kyla įgyvendinant nuostatą „nėra duomenų – nėra rinkos“.

 

išsami informacija apie reach reglamento reikalavimus

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-07