BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ lygiai metai

Koronavirusui išplitus visame pasaulyje ir dėl karantino užsidarius pasaulio valstybių sienoms, buvo teisiškai tvarkomi parodos atidėjimo reikalai (balandžio–gegužės mėnesiais už parodos atidėjimą vieneriems metams pasisakė absoliuti dauguma pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuva), darbai parodos statybų aikštelėje šiek tiek sulėtėjo, bet nesustojo. Iš esmės užbaigti visi bendrieji objektai ir infrastruktūra, pastatytas EXPO kaimelis, skirtas apsistoti jame dirbsiantiems parodos dalyviams, birželį užbaigta ir išbandyta keliolikos kilometrų metro linija, sujungusi parodą su Dubajaus miesto centru.

Darbai vyko ir Lietuvos paviljone: į Dubajų nugabenta ir jau sumontuota Lietuvoje pagaminta paviljono medinė dalis (gamintojas – „Jūrės medis“), ant rangovų paklotų pamatų ir metalo konstrukcijų šiuo metu surenkamos modulinės pastato sienos ir stogas. Dubajų jau pasiekė ir Lietuvoje pagamintos itin aukštos kokybės saulės baterijos (gamintojas – „SoliTek“), kita integruotos naujos kartos „stiklas-stiklas“ saulės elektrinei reikalinga įranga. Nors statybų grafikas peržiūrėtas ir pakeistas – iki metų galo paviljono statyba bus baigta, o kitų metų pradžioje pastatą bus leista pradėti eksploatuoti.

Viso karantino metu ir jam pasibaigus su parodos organizatoriais, rangovais ir kitais partneriais Dubajuje tiesiogiai buvo bendraujama dažniau ir jau sumontuota Lietuvoje pagaminta paviljono medinė dalis (gamintojas – „Jūrės medis“), ant rangovų paklotų pamatų ir metalo konstrukcijų šiuo metu surenkamos modulinės pastato sienos ir stogas. Dubajų jau pasiekė ir Lietuvoje pagamintos itin aukštos kokybės saulės baterijos (gamintojas – „SoliTek“), kita integruotos naujos kartos „stiklas-stiklas“ saulės elektrinei reikalinga įranga. Nors statybų grafikas peržiūrėtas ir pakeistas – iki metų galo paviljono statyba bus baigta, o kitų metų pradžioje pastatą bus leista pradėti eksploatuoti. Dėl parodos atidėjimo teko peržiūrėti visas iki tol sudarytas sutartis, keisti darbų atlikimo terminus. Laimei, dalyvavimo kaštai dėl to neturėtų išaugti, nes rangovai neturės skubėti, o organizuojanti valstybė labai geranoriškai priėmė negu iki COVID-19 pandemijos. Nuotoliniai pasitarimai per „Zoom“ platformą vyksta vos ne kiekvieną savaitę, o rugpjūčio pabaigoje įvykęs nuotolinis Tarptautinis dalyvių susitikimas (angl. International Participants Meeting) buvo ne mažiau informatyvus negu visi vykę anksčiau.

Taigi, dėl COVID-19 įvykęs parodos atidėjimas vieneriems metams turės daugiau pliusų nei minusų – parodos dalyviai, taigi ir Lietuva, turi daugiau laiko pasiruošti šiam svarbiam įvykiui, šalys geriau pažins viena kitą, išgrynins tikruosius poreikius. Esama ir daugiau gerų žinių – vien ko vertas pastarosiomis dienomis įvykęs ilgai lauktas JAE ir JAV diplomatinių santykių užmezgimas, be to, paroda, kurios pradžia buvo planuota šiemet, dabar prasidės JAE auksinio jubiliejaus metais: 2021 m. gruodžio 2 d. bus minimas šios arabų šalies 50-metis. O ir apskritai, kai užsikrėtimo pavojus atsitrauks, žmonės vėl galės keliauti ir keistis, paroda „EXPO 2020“ Dubajuje (pavadinime jos data nesikeičia!) bus kaip tik tai, ko pasauliui reikės labiausiai – taip išsiilgto normalaus, žmogiško, tiesioginio bendravimo. Todėl labai tikimės, kad ji daugiau nebus nukeliama – vyks nuo 2021 m. spalio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d. – ir tikrai taps labai svarbia viso pasaulio švente.

   

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27