BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbtas ekspozicinės salės koncepcijos sukūrimo konkurso laimėtojas

Nors COVID-19 šiek tiek sujaukė vidaus ir ekspozicijos koncepcijos atranką, prieš pat pandemijos pradžią skelbtam konkursui buvo pateikti vos du darbai, o iš naujo skelbiant sąlygas jos buvo papildytos situacijos padiktuotais reikalavimais (privalomų atstumų laikymasis, liečiamų ekranų atsisakymas ir pan.). Pakartotinai paskelbus konkursą gauti aštuoni pasiūlymai, o su konkurso laimėtoju pasirašyta sutartis dėl vidaus ekspozicijos techninio projekto parengimo.
Konkursą laimėjo įmonė „Mart Pro“, jau daugiau nei dešimt metų užsiimanti ekspozicijų projektų kūrimu ir jų įgyvendinimu. Laimėjusios  įmonės dizainerių pasiūlytas projektas „Kinetinis inovacijų medis“ bene labiausiai atitiko konkurso sąlygų keltus reikalavimus, pagrindinę parodos EXPO 2020 temą („Sujunkime protus, kurkime ateitį“) ir Lietuvos dalyvavimo parodoje tikslus. Projektas spalvingas, dinamiškas, šiltas. Ekspozicijos dominante pasirinkta masyvi stilizuoto medžio instaliacija iš dviejų dalių, įkurdinta erdvės viduryje. Ji leis parodos lankytojų srautams lengvai judėti salėje, o mobilūs elementai su viduje patalpintais autentiškais eksponatais judėdami išlaikys dėmesį ir kurs žaismingumo įspūdį. Medžio kamienas, tarsi pjedestalas, skirtas pagrindiniam eksponatui, įkurdintas ekspozicijos centre, o virš jo pakibusios stilizuotos medžio šakos su asimetriškai išdėliotais kubais sukuria didingumo ir nuostabos atmosferą. Pateiktame projektiniame pasiūlyme harmoningai supinami lietuviški tradiciniai ornamentai, medžio motyvas, gamtos vaizdai ir naujausios technologijos, kas garantuoja šiuolaikiškos ekspozicijos įrengimą. Sėkmingam jos įgyvendinimui pasitarnaus ir visai neseniai pasirodžiusi „Lietuvos pristatymo užsienyje 2020–2030 m. strategija“, išgryninusi svarbiausias mūsų šalies vertybes: laisvę kurti, tobulėjimą, veržlumą ir ryšį su gamta, kviečianti pozicionuoti Lietuvą kaip šalį, atvirą kurti kartu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27