BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


2022 metų LIFE kvietimas

2022 metų LIFE kvietimas

2022 m. LIFE programos kvietimas teikti projektų pasiūlymus paskelbtas 2022 m. gegužės 17 d. Oficiali LIFE kvietimo svetainė anglų kalba: https://cinea.ec.europa.eu/life/life-calls-proposals_en. Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE programos gauti.

Šiais metais gamtos, aplinkos apsaugos, klimato veiksmų ir perėjimo prie švarios energijos projektams skirta 598 mln. eurų

LIFE finansuoja projektus pagal keturias paprogrames:

 • gamta ir biologinė įvairovė – 242 mln. eurų
 • žiedinė ekonomika ir gyvenimo kokybė – 158 mln. eurų
 • klimato kaitos švelninimas ir prisitaikymas prie jos – 99 mln. eurų
 • perėjimas prie švarios energijos– 98 mln. eurų

2021-2024 m. LIFE programoje rasite kiekvienos srities tikslus ir prioritetus (2 skyrius), finansuojamų projektų tipus (4.1 skyrius) ir projektų vertinimo kriterijus (4.2 skyrius). LIFE programos prioritetų sąraše išsamiai aprašytos visos finansuojamos temos.

Europos Komisijos finansavimo ir konkursų galimybių portale (Funding & Tender Opportunities Portal), rasite informacijos apie LIFE 2022 kvietimus teikti paraiškas ir tolesnes instrukcijas, kaip pateikti paraišką. Nuo šiol LIFE paraiškos bus teikiamos per ES Funding&Tender portalą – bendrą Europinę sistemą, naudojamą paraiškų teikimui. Rekomendacijos dėl paraiškų teikimo proceso, vertinimo ir dotacijų pasirašymo taip pat bus prieinamos šiame portale.

Informacijos apie LIFE programos finansuojamų projektų rūšis, paraiškų teikimo datas ir paraiškų pateikimo būdus rasite 2022 m. LIFE kvietimo teikti paraiškas puslapyje.

Daug naudingos informacijos galite rasti specialiajame puslapyje „Parama pareiškėjams“.

2022  LIFE kvietimo paraiškų pateikimo terminai: 

 • Žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, gamtos ir biologinės įvairovės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos paprogramių standartiniai veiksmų projektai  – 2022 m. spalio 4 d.
 • LIFE veiksmų dotacijos perėjimo prie švarios energijos paprogramei: 2022 m. lapkričio 16 d.
 • Strateginiai integruoti projektai (SIP) ir strateginiai gamtos projektai (SNAPs):
  • Koncepcijos pastabos: 2022 m. rugsėjo 8 d.
  • Išsamūs pasiūlymai: 2023 m. kovo 30 d.
 • Techninės pagalbos parengimas SIP ir SNAP: 2022 m. rugsėjo 8 d.                   

Šiais metais visos standartinių veiksmų projektų paraiškos bus vertinamos vienu etapu, t. y. iš karto pareiškėjai teiks išsamias paraiškas. Jas vertins nepriklausomi ekspertai.

Bendrasis finansavimas iš Lietuvos Valstybės biudžeto

Lietuvoje planuojamų įgyvendinti LIFE projektų pareiškėjai, kaip ir kasmet, galės kreiptis dėl dalies bendrojo finansavimo iš Lietuvos Valstybės biudžeto. Paraiškos dėl bendrojo finansavimo skyrimo turi būti pateiktos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai iki 2022 m. rugpjūčio 2 d.

Bendrojo finansavimo paraiškos turi būti pateiktos užpildant bendrojo finansavimo paraiškos formą, kuri yra pateikiama kartu su Bendrojo finansavimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas), patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2021 m. lapkričio 26 d. įsakymu Nr. D1-696 „Dėl  Bendrojo finansavimo lėšų skyrimo aplinkos ir klimato politikos programos (LIFE) projektams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Didžiausia galima lėšų suma, atsižvelgiant į projekto tipą ir paramos gavėją: 

Eil. Nr.

Galimi paramos gavėjai

Europos Sąjungos (toliau – ES) finansavimas

Didžiausias galimas bendrasis finansavimas

 

1.

Standartiniai veiksmų projektai, strateginiai gamtos projektai, strateginiai integruotieji projektai, techninės pagalbos projektai strateginiams projektams rengti

 

1.1.

Valstybės biudžetinės įstaigos

60 %

40 %

 

1.2.

Kiti juridiniai asmenys

60 %

30 %

 

2.

Standartiniai veiksmų projektai prioritetinėms rūšims ar buveinėms pagal paprogramę „Gamta ir biologinė įvairovė“ kaip nustatyta Reglamento (ES) Nr. 2021/783 9 straipsnio 4 dalyje

2.1.

Valstybės biudžetinės įstaigos

67 %

33 %

 

2.2.

Kiti juridiniai asmenys

67 %

30 %

 

2.3.

Valstybės biudžetinės įstaigos

75 %

25 %

 

2.4.

Kiti juridiniai asmenys

75 %

22 %

 

3.

Techninės pagalbos projektai gebėjimų ugdymui

3.1.

2021–2024 m. daugiametės darbo programos laikotarpiu:

 

 

Valstybės biudžetinės įstaigos

95 %

5 %

 

3.2.

2025–2027 m. daugiametės darbo programos laikotarpiu:

 

 

Valstybės biudžetinės įstaigos

75 %

25 %

 

Iškilus klausimams, išsamesnę informaciją teikia nacionaliniai LIFE kontaktiniai asmenys – Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos investicijų ir ekonominių priemonių departamento Europos Sąjungos investicinių priemonių įgyvendinimo skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Alčauskienė (tel. 8 620 31405, el. p. [email protected]). Klimato kaitos klausimais – kontaktinis asmuo yra Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės patarėja Lina Čeičytė (tel. 8 682 23663, el. p. [email protected]).

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-02