BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame NVO teikti paraiškas dėl Europos žaliojo kurso

Kviečiame NVO teikti paraiškas dėl Europos žaliojo kurso

 

2020 m. gruodžio 10 d. Europos Komisija paskelbė LIFE programos kvietimą nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas dėl Europos žaliojo kurso – LIFE 2020 NGO4GD. Nevyriausybinės organizacijos, veikiančios aplinkos ir klimato srityje šalies mastu, kviečiamos teikti paraiškas ir siūlyti veiksmus kaip įtraukti ir sutelkti visuomenę Žaliojo kurso įgyvendinimui. Projektai gali apimti vieną ar kelias Žaliojo kurso temas: 1) Klimato užmojų didinimas; 2) Švari, įperkama ir saugi energija; 3) Pramonė švariai žiedinei ekonomikai; 4) Energiją ir išteklius efektyviai naudojantys pastatai; 5) Tvarus ir išmanus judumas; 6) Nuo ūkio iki stalo; 7) Bioįvairovė ir ekosistemos; 8) Aplinka be taršos ir toksinių medžiagų; 9) Žaliasis finansavimas.

Visą informaciją rasite Europos komisijos paskelbtame kvietime anglų kalba: LIFE NGO Call for proposals on European Green Deal. Paraiškos teikiamos elektroniniu paštu [email protected] iki 2021 m. kovo 31 d. 18 val. Lietuvos laiku. Trumpą kvietimo pristatymą lietuvių kalba kviečiame žiūrėti projekto “LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje” parengtame internetiniame seminare.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje planuojamų įgyvendinti LIFE projektų pareiškėjai  galės kreiptis dėl dalies bendrojo finansavimo iš Lietuvos Valstybės biudžeto. Besikreipiantys dėl bendrojo finansavimo paraiškas turi pateikti Aplinkos ministerijai bendruoju elektroninio pašto adresu [email protected] iki 2021 m. vasario 1 d.

Bendrojo finansavimo paraiškos turi būti pateiktos užpildant bendrojo finansavimo paraiškos formą, kuri yra pateikiama kartu su atnaujintu Bendrojo finansavimo tvarkos aprašu, patvirtintu aplinkos ministro 2014 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. D1-542 (Aktuali redakcija: 2018-05-30, Nr.D1-424). Pridedame Bendrojo finansavimo paraiškos formą su komentarais LIFE 2020 NGO4GD kvietimui. Lietuvos nacionalinio bendrojo finansavimo lėšomis gali būti padengiama iki 25 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Visais atvejais paramos gavėjai privalo prisidėti savo lėšomis.

Šis kvietimas taip pat skirtas suteikti papildomą finansavimo šaltinį nevyriausybinėms orgnizacijoms, kurių pajėgumai aktyviai veikti sumažėjo dėl pandemijos.

Atkreipiame dėmesį, kad 2021 m. sausio 12 d. 11.00-13.45 val. Lietuvos laiku vyks virtuali informacinė sesija, kurioje bus paaiškinta, kaip veikia LIFE finansavimas pagal LIFE 2020 kvietimą teikti paraiškas nevyriausybinėms organizacijoms dėl Europos žaliojo kurso (LIFE 2020 NGO4GD). ES įregistruotas nevyriausybines organizacijas dirbančias aplinkos ir (arba) klimato veiksmų srityje ir atitinkančias visus kvietimo dokumentuose išdėstytus tinkamumo kriterijus, kviečiame dalyvauti šiame renginyje, registruotis galima čia. Renginio įrašas vėliau bus paskelbtas LIFE „YouTube“ kanale.

Šis internetinis seminaras pristatys pagrindinius kvietimo aspektus. Dalyviai galės užduoti klausimus per sli.do naudodami grotažymę #NGO4GD. Seminaro metu Aplinkos generalinis direktoratas akcentuos pagrindinį aplinkosaugos NVO indėlį į Europos žaliąjį susitarimą, o Klimato veiksmų generalinis direktoratas apibūdins svarbias sąsajas su dabartine ES klimato politikos situacija. Be to, EASME pasidalins išsamia informacija apie kvietimo prioritetus ir tinkamumo kriterijus bei techninius ir finansinius aspektus.

NVO kvietimo dėl Europos žaliojo kurso paraiškų teikimo dokumentai.

Kvietimas

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-20