BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


header image

Gyvūnų gerovės metai

Seimui 2022-uosius paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kartu su projektu „Kurk Lietuvai“ siekia prisidėti prie gyvūnų gerovei palankios aplinkos Lietuvoje kūrimo.

Gyvūnų gerovės metų tikslas – šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą ir kurti Lietuvoje gyvūnų gerovei palankią aplinką. Šis seminaras yra numatytas Vyriausybės 2021 m. pabaigoje patvirtintame Gyvūnų gerovės metų minėjimo plane, kuris apima daugiau kaip 70 iniciatyvų, renginių ir veiklų gyvūnų gerovės apsaugai gerinti, visuomenės sąmoningumui didinti.

Taip pat Aplinkos ministerija pristato originalų Gyvūnų gerovės metų logotipą, kuris vaizduoja iš Lietuvoje gyvenančių laukinių ir naminių gyvūnų sukomponuotą gyvybės medį. Jis lydės šiai progai skirtus renginius ir iniciatyvas, papuoš suvenyrus. Logotipą gali naudoti visos įstaigos ir organizacijos savo veikloms ar renginiams, kurie siejasi su gyvūnų gerovės tema, pažymėti.

Gyvybės medis – tai mitinis motyvas, kuris bendras giminingoms indoeuropiečių tautoms, ir ne tik joms. Kol nebuvo gyvybės medžio, viešpatavo chaosas, o jam išaugus įsivyrauja tvarka. Per medį eina pasaulio ašis, sujungianti požemį ir dangų. Kartu medis įkūnija stabilumą, tai lyg atramos taškas.

Nors gerovės nusipelno visi gyvūnai be išimties, į logotipą visi netilptų. Todėl buvo pasirinkta keletas „atstovų“, kurie garsiausiai komunikuoja gyvūnų problemas Lietuvos žiniasklaidoje.

Logotipas sukomponuotas iš 15 rūšių gyvūnų, tiek naminių, tiek laukinių: tai kalakutas, arklys, višta, žąsis, čiurlys, bitė, varlė, gyvatė, katė, šuo, ežys, vilkas, kiškis, meška ir lašiša.

 

Logotipas 

Logotipas su užrašu apačioje

Logotipas (baltas)

Logotipas (baltas, su užrašu apačioje)

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27