BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Statybos kodeksas

Statybos kodekso koncepcija

Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos, kuriai pritarta Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. XIV-72 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“, 157.6 punkte numatyta sudėtingą statybos procesų biurokratiją pakeisti inovacijomis ir skaitmeninimu, parengiant Statybos kodeksą, kuriame bus nustatytos aiškios ir nuoseklios statinių statybos, projektavimo bei naudojimo taisyklės. 
Aplinkos ministerija parengė Statybos kodekso koncepciją, kurioje pateikė tris Statybos kodekso įgyvendinimo alternatyvas. Pasirinkta koncepcijos II alternatyva, kuri yra paremta statinio gyvavimo ciklo (toliau – SGC) stadijomis ir numato vidutinio masto reformą, į Statybos kodeksą perkeliant dalį šiuo metu galiojančių teisės aktų nuostatų, kartu siekiant kokybinės jų peržiūros. Statybos kodekso koncepcijos II alternatyva išskiria svarbiausias SGC dalis ir pagal jas apibrėžia Statybos kodekso ir peržiūrimų teisės aktų apimtis.  Statybos kodekso koncepcijos II alternatyvai pritarė  ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė. 
Pagal Statybos kodekso koncepcijos II alternatyvą rengiamas Statybos kodeksas apims projektinių pasiūlymų, statinių projektavimo, statybos ir užbaigimo, statinių naudojimo ir priežiūros, nugriovimo teisinį reguliavimą. Rengiant Statybos kodeksą taip pat bus aiškiai apibrėžtas įstatymų įgyvendinamųjų teisės aktų skaičius bei susiaurintas subjektų, galinčių priimti statybų procesą reguliuojančius norminius dokumentus, ratas. Statybos kodekso koncepciją galima rasti
čia.

 

Lygiagrečiai įgyvendinamos tiesiogiai susijusios teisėkūros iniciatyvos

Statybos kodekso koncepcijos II alternatyva numato esminius kokybinius ir kiekybinius pokyčius statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procese. Aplinkos ministerija, matydama galimybes ir sektoriaus palaikymą šiuos pokyčius įgyvendinti anksčiau nei būtų parengtas ir priimtas Statybos kodeksas, parengė ir Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) pateikė suinteresuotų subjektų ir visuomenės pastaboms ir pasiūlymams Lietuvos Respublikos statybos įstatymo Nr. I-1240 1, 2, 3, 4, 111, 12, 14, 15, 17, 18, 22, 24, 26, 27, 271, 28, 33, 34, 40, 47, 49, 51 straipsnių, šeštojo skirsnio pavadinimo, 1 priedo pakeitimo ir įstatymo papildymo 112, 272 straipsniais įstatymo (ji galite rasti čia) ir jį lydinčiųjų įstatymų projektų paketą (TAIS teikiami, kaip „Susiję dokumentai“).

Šiuo Lietuvos Respublikos statybos įstatymo pakeitimo įstatymo projektu mažinama administracinė našta, skaidrinamas, supaprastinamas ir sutrumpinamas statybą leidžiančio dokumento išdavimo procesas, įtvirtinama, kad statybą leidžiantis dokumentas išduodamas pagal projektinius pasiūlymus, projektinių pasiūlymų sudėtį nustato aplinkos ministras. Taip pat siūloma atsisakyti savivaldybės pritarimo projektiniams pasiūlymams stadijos taip sumažinant administracinę naštą ir išvengiant savivaldybei pateiktų statinių projektų pakartotinių tikrinimų. Kartu siūlomi ir kiti (taip pat ir su Statybos kodekso koncepcijos II alternatyvos įgyvendinimu nesusiję), pakeitimai.

Išsamiau su minėto įstatymo paketo tikslais ir uždaviniais galima susipažinti jo aiškinamajame rašte, taip pat šiose įstatymų paketo pristatymui skirtose skaidrėse.

Pastabų, pasiūlymų įstatymų projektų paketui laukiama iki 2023 m. gegužės 31 d.


Plačiau apie Statybos kodekso rengimo procesą:
Proceso organizatorius: Aplinkos ministerija
Proceso dalyviai: architektai, projektuotojai, statybos inžinieriai, statytojai, valstybės institucijų atstovai, mokslininkai, politikai, ekspertai, verslininkai ir aktyvūs piliečiai.
Proceso laikotarpis: 2022 m. – 2023 m.
Kontaktai: 
Daiva Vencienė, 8 616 34857, [email protected]; Žilvinas Sperauskas, 8 646 84725, [email protected]  Pasiūlymus, pastabas, paklausimus siųsti elektroniniu paštu: [email protected]
Vizija: Kokybinė statybos reguliavimo pertvarka, teisinio reguliavimo konsolidacija ir perteklinio teisinio reguliavimo atsisakymas.
Tikslas: Statybos kodeksas, kuriuo būtų siekiama pagerinti statybos procesus, padaryti teisinį reguliavimą vientisesnį ir aiškesnį, operatyviau reaguojantį į vykstančius pokyčius ir mažinti finansines, žmogiškųjų išteklių ir laiko sąnaudas. 
Siekiamas rezultatas - Statybos kodeksas, apimantis teisės aktus (nuostatas), kuriais reglamentuojamas projektavimas, statyba ir statinių naudojimas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-18