Aplinkos ministerija gavo Latvijos aplinkos apsaugos biuro raštą, kuriuo Lietuva notifikuojama apie Priemonių programos gerai jūrų aplinkos būklei pasiekti 2022–2027 m. rengimą ir atliktą jos strateginį pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV).
Latvija pagal JTEEK Poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo) konvenciją gali būti poveikį sukelianti šalis. Todėl Latvija pagal Espo konvencijos nuostatas praneša apie atliktą programos SPAV ir, remiantis atliktu SPAV, informuoja, kad programos įgyvendinimas nesukels reikšmingų neigiamų tarpvalstybinių pasekmių Lietuvai.
Lietuva turi informuoti notifikaciją pateikusią šalį apie savo ketinimą dalyvauti tarpvalstybiniame vertinime, todėl prašome visuomenės ir suinteresuotų institucijų pagal kompetenciją išnagrinėti Latvijos pateiktą medžiagą ir iki š. m. vasario 6 d. pateikti nuomonę, pastabas ar pasiūlymus el. paštu [email protected]
Aplinkos ministerija 2021-01-29 gavo Švedijos aplinkos apsaugos agentūros raštą, kuriuo Lietuva notifikuojama apie atnaujintos Švedijos priemonių programos pagal Jūrų strategijos pagrindų direktyvą rengimą ir atliekamą jos strateginį pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV).
Švedija pagal JTEEK Poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo) konvenciją gali būti poveikį sukelianti šalis. Todėl Švedija pagal Espo konvencijos nuostatas praneša apie atliekamą programos SPAV ir, remiantis atliktu SPAV, informuoja, kad programos įgyvendinimas nesukels reikšmingų neigiamų tarpvalstybinių pasekmių Lietuvai.
Lietuva turi informuoti notifikaciją pateikusią šalį apie savo ketinimą dalyvauti tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinime (toliau – PAV), todėl prašome visuomenės ir suinteresuotų institucijų pagal kompetenciją išnagrinėti Švedijos pateiktą medžiagą ir iki š. m. vasario 17 d. pateikti nuomonę, pastabas ar pasiūlymus el. paštu [email protected]
Švedijos aplinkos apsaugos agentūros raštas
SPAV ataskaitos santrauka anglų kalba
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos 2021-02-24 atsakymas Švedijos aplinkos apsaugos agentūrai
Aplinkos ministerija 2021-02-02 gavo Suomijos aplinkos ministerijos raštą, kuriuo informuojama apie rengiamą Suomijos 2022-2027 m. jūrų strategijos priemonių programą ir jos strateginį pasekmių aplinkai vertinimą. Prašome susipažinti su pateikta medžiaga ir pastabas, pasiūlymus pateikti iki 2021-03-08 el. paštu [email protected]
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos 2021-03-10 atsakymas Suomijos aplinkos ministerijai
2021-01-29 Suomijos aplinkos ministerijos raštas anglų kalba
Suomijos 2022-2027 m. jūrų strategijos priemonių programos projekto santrauka anglų kalba
Belgija informavo, kad šiuo metu rengia ilgalaikią Belgijos radioaktyvių atliekų tvarkymo programą ir atlieka jos strateginį pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV). Šiuo metu šalyje paskelbtos konsultacijos dėl programos projekto sprendinių ir SPAV. Pagal plano pobūdį, dabartiniame planavimo ir vertinimo etape, kuomet nenumatoma lokalių programos įgyvendinimo sprendinių, tarpvalstybinės pasekmės nevertinamos.
Informacija apie programos projektą, jos SPAV ir konsultacijas skelbiama olandų, prancūzų ir vokiečių kalbomis interneto svetainėje: www.niras.be/sea2020; www.ondraf.be/sea2020 . Prašome susipažinti.
ONDRAF/NIRAS Belgijos radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūros raštas
Estija rengia Estijos nacionalinį radiacinės saugos vystymo planą 2018–2027, veiksmų planą ir Nacionalinio radioaktyviųjų atliekų tvarkymo veiksmų planą (toliau – planai) ir jo strateginį pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV).
Estija pagal JTEEK Poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo) konvenciją yra poveikį sukelianti šalis. Pagal Espo konvencijos nuostatas minėtų planų sprendinių įgyvendinimas gali sukelti reikšmingų neigiamų tarpvalstybinių pasekmių, todėl atliekamas tarpvalstybinis planų strateginis pasekmių aplinkai vertinimas.
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. gruodžio 23 d. nutarimo Nr. 1467 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 18 d. nutarimo Nr. 967 „Dėl Planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ nuostatomis, Aplinkos ministerija, kaip atsakinga už tarpvalstybines konsultacijas dėl SPAV institucija, išnagrinėjusi Estijos pateiktą planų SPAV medžiagą, apibendrinusi, įvertinusi gautas Lietuvos SPAV subjektų nuomones ir atsižvelgdama, į tai, kad rengiami planai nesukels Lietuvai neigiamų pasekmių, pateikė Estijai Lietuvos poziciją – neinicijuoti tarpvalstybinių SPAV konsultacijų (žr. raštą žemiau).