BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bendra informacija

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vandens įstatymo nuostatomis, atsižvelgiant į 2000 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2000/60/EB, nustatančios Bendrijos veiksmų vandens politikos srityje pagrindus, nuostatų, (toliau – Bendroji vandens politikos direktyva), reikalavimus, Lietuvoje vandens telkinių apsauga ir valdymas vykdomas upių baseinų pagrindu, atsižvelgiant į natūralias upių baseinų ribas.

Siekiant palengvinti vandens telkinių valdymą, Lietuvos upių baseinai sujungti į keturis upių baseinų rajonus – Nemuno, Ventos, Lielupės ir Dauguvos. Visi Lietuvos upių baseinų rajonai yra tarpvalstybiniai.

Kas šešerius metus sudaromi Nemuno, Ventos, Lielupės ir Dauguvos upių baseinų rajonų valdymo planai ir priemonių programos, parengtos pagal Vandens įstatymo ir Bendrosios vandens politikos direktyvos reikalavimus, skirtos užtikrinti racionalų vandens naudojimą ir apsaugą, kad visuose upių baseinų rajonuose būtų pasiekti vandensaugos tikslai, pasiekta ir (ar) išsaugota gera visų vandens telkinių (upių, ežerų, tvenkinių, priekrantės ir tarpinių vandenų) būklė. 

Šiuo metu yra parengti tretieji Nemuno, Lielupės, Ventos ir Dauguvos upių baseinų rajonų valdymo 2022–2027 metų planai vandenų būklei gerinti ir jų pagrindu parengti ir patvirtinti Nacionalinis vandenų srities 2022–2027 metų planas bei jo įgyvendinamasis veiksmų planas.

Detalesnę informaciją apie Nemuno, Lielupės, Ventos ir Dauguvos upių baseinų rajonų valdymo 2022–2027 metų planus galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros internetinėje svetainėje rubrikoje Vanduo/Upės, ežerai ir tvenkiniai/Vandens valdymas upių baseinų rajonų principu.

Geros būklės kriterijų neatitinkančių vandens telkinių sąrašą ir dėl kokių priežasčių jie priskirti rizikos vandens telkiniams galite rasti čia. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-23