>

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius

Apdovanojimai skiriami Lietuvos architektams – kūrinių autoriams ar bendraautorių grupėms: už geriausią urbanistikos kūrinį (įgyvendintą ar įgyvendinamą projektą) ir už geriausią architektūros kūrinį (pastatą ar kitą statinį).

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos apdovanojimų už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius skyrimo taisyklės

Laureatai

2018 m. architektamsAndrei Baldišiūtei, Algimantui Nėniškiui, Gilmai Teodorai Gylytei, Ignui Uogintui, Vaivai Šimoliūnaitei, Gediminui Aismontui, Justinai Jauniškytei, Mildai Grabauskaitei, Eglei Gelažauskaitei, Domantui Baltrūnui, Karolinai Čiplytei ir Ievai Marijai Malinauskaiteiuž geriausią urbanistikos kūrinį – „Ogmios miesto“ viešųjų erdvių urbanistinę transformaciją Vilniuje. ArchitektamsAntanui Gvildžiui, Edimtui Šimeliūnui, Ulrik Raysse ir Ricardo Paternina už geriausią architektūros kurinį – verslo centrą „Green Hall“ 2.

2017 m. – architektams Gintarui Balčyčiui, Jurgitai Šniepienei, Kęstučiui Vaikšnorui ir Pauliui Vaitiekūnui už negyvenamąjį pastatą ar statinį – Kauno autobusų stotį. Architektui Mantui Mickevičiui už inovatyvų pastatą ar statinį – Dviejų lygių sankryžą Marijampolėje.

2016 m. – Aidui Kalinauskui ir Vaidui Tamošiūnui už gyvenamąjį pastatą – Vilą kopose. Jurgiui Rimvydui Paliui ir Ievai Jurgitai Palytei Veilandienei už negyvenamąjį pastatą ar statinį – Karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postą S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune. Antanui Gvildžiui, Aleksandrui Gvildžiui, Steen Enrico Andersen, Virginijai Kazlauskaitei, Sandrai Paškevičienei ir Edimtui Šimeliūnui už inovatyvų pastatą – A klasės administracinį pastatą „K29“.

2015 m. – Audriui Ambrasui, Donatui Malinauskui, Mindaugui Reklaičiui, Rasai Ambrasienei, Jonui Motiejūnui, Vikai Pranaitytei už „Baltic Hearts“ biurų kompleksą Vilniaus m. Ryčiui Vieštautui, Mindaugui Miliūkščiui, Andriui Efimenko, Reginai Tumpienei už Gyvenamojo namo rekonstravimą į maitinimo paslaugų pastatą Kauno m. Antanui Jonauskiui, Vytautui Vytuviui už Mineralinio vandens garinimo statinį (bokštą) Birštono m.

2013 m. – architektams bendraautoriams Rolandui Palekui, Bartui Puzonui, Almai Palekienei, Petrui Išorai, Matui Šiupšinskui, Monikai Zemlickaitei, Linai Sužiedelytei, Aidui Barzdai, Jurgai Garšvaitei ir Vilmantui Bavarskiui už Vilniaus universiteto biblioteką, Mokslinės Komunikacijos ir Informacijos Centrą (MKIC) Vilniuje.

2011 m. – architektams Arūnui Liolai, Rolandui Liolai, Edgarui Neniškiui, Lukui Lažinskui ir Liutaurui Nekrošiui už poilsio namus „Nakcižibis“ Lavyso kaime Varėnos rajone.

2009 m. – architektams, projekto autoriams Donaldui Trainauskui, Dariui Baliukevičiui ir Virginijai Bakšienei už Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką.

2007 m. – projekto vadovui, autoriui – architektui Eugenijui Miliūnui ir projekto autoriams - architektams: Gintarui Balčyčiui, Algimantui Bubliui, Algimantui Černiauskui ir Linui Tuleikiui už Šiaulių miesto Aukštabalio multifunkcinį kompleksą (Šiaulių m. arena).

Atnaujinimo data: 2023-10-03