Nacionalinis miškų susitarimas

Nacionalinio susitarimo dėl miškų procesas – tai kelias nuo skirtingų interesų iki vieningos vizijos. Jis įtrauks visus, kuriems rūpi miškų ateitis. 

Kviečiame sekti naujienas  www.nacionalinismiskususitarimas.lt

Plačiau apie procesą:

Proceso organizatorius: Aplinkos ministerija

Proceso fasilitatoriai:UAB „Ekokonsultacijos“ ir VšĮ „Domus solis“

Proceso dalyviai: miškininkai, gamtininkai, valstybės institucijų atstovai, mokslininkai, politikai, ekspertai, miško savininkai, verslininkai ir aktyvūs piliečiai.

Proceso laikotarpis: 2021 m. kovas – gruodis.

Kontaktai: Anžela Valainė, tel. 8 695 15 839, el. p. [email protected]

Vizija: Nacionalinis susitarimas dėl miškų – pirmoji partneryste ir atviru, sisteminiu bei konstruktyviu dialogu grįsta Lietuvos ateities miškų vizija.

Tikslas:parengti nacionalinį dokumentą, deklaruojantį bendras nuostatas dėl ilgalaikės subalansuotos miškų politikos krypčių, atsakantį į klausimus, kaip turėtų būti ūkininkaujama saugomų teritorijų ir kituose miškuose, kartu užtikrinant medienos sektoriaus aprūpinimą žaliava. Vienu iš proceso tikslų taip pat laikytinas su miškais susijusios teisėkūros stabilizavimas.

Procesas yra sudėtingas, apimantis svarbiausias su šalies miškų ateitimi susijusias sritis, įtraukiantis įvairių kompetencijų, hierarchijos lygmenų ir interesų dalyvius į atvirą, sisteminį ir konstruktyvų dialogą. Nuoseklus, logiškas, mokslu ir tarptautine praktika grįstas sisteminio dialogo procesas padės suderinti skirtingų interesų šalių poreikius, ieškoti bendrų sutarimo taškų.

Siekiamas rezultatas – pasirašytas susitarimo dokumentas. Dokumento turinys bus formuojamas skirtingais NMS proceso etapais.

Atnaujinimo data: 2023-10-03