2024-04-19

Agnė Petrošiūtė: Mūsų sprendimai lems, ar gyvensime žalioje, švarioje ir sveikoje aplinkoje

Šiemet  tarp Europos klimato pakto ambasadorių – net 19 Lietuvos atstovų. Tai Europos Komisijos atrinkti bendruomenių lyderiai, aktyvūs, kitus įkvepiantys žmonės. Jie kvies gyventojus, bendruomenes ir organizacijas prisidėti  klimatui neutralios Europos iki 2050 m., skatins naudoti alternatyvias transporto priemones, mažinti maisto atliekas, kvies apšiltinti namus, tvariai ir atsakingai elgtis su daiktais. 

Aplinkos ministerija kas savaitę pristato po vieną ambasadorių. Šiandien – tai Tauragės rajono savivaldybės patarėja Agnė Petrošiūtė. Dalijamės jos mintimis:

Nusprendžiau prisijungti prie Europos klimato pakto ambasadorių tinklo, nes norėjau bendrauti su šios bendruomenės atstovais, kuriems svarbios aplinkosaugos temos. Tikiu, kad bendromis pastangomis galėsime nuveikti daugiau svarbių darbų.

Ketinu skleisti žinią apie Žaliąjį kursą, klimato kaitą bei jos grėsmes, sukurti Tauragės rajono klimato neutralumo strategiją bei suburti vietinį Tauragės žaliųjų ambasadorių tinklą.

Esu savivaldybės administracijos patarėja žaliojo miesto klausimais, todėl pagrindinis mano prioritetas – jog Tauragė taptų klimatui neutralia savivaldybe. Tauragė yra išrinkta į 100 ES klimatui neutralių iki 2030 m. miestų misiją. Todėl kartu su kolegomis planuojame prisidėti prie sėkmingo šio siekio įgyvendinimo ir šiuo pavyzdžiu parodyti, kaip to galėtų siekti ir kitos Lietuvos savivaldybės.

Aš pati aplinkosaugos tema pradėjau domėtis supratusi, jog kiekvienas mūsų veiksmas turi mažesnį arba didesnį poveikį aplinkai, o gamta – mūsų namai, kuriuose mes visi gyvename. Tik nuo visų mūsų sprendimų priklausys, ar gyvensime žalioje, švarioje, sveikoje aplinkoje. Tai tapo hobiu, o vėliau ir darbu.

Su visais ambasadoriais plačiau susipažinti galima Europos klimato pakto svetainėje čia. Europos klimato paktą Lietuvoje koordinuoja aplinkosauginė organizacija VšĮ Žiedinė ekonomika, projekto el. paštas [email protected].