>
2024-02-28

Aplinkos apsaugos departamentas per metus suteikė beveik 10 tūkst. konsultacijų, dažniausia tema – atliekų tvarkymas

Aplinkos apsaugos departamento sukurtas bendrasis konsultavimo telefonas +370 700 02022 pradėjo veikti praėjusių metų vasario 28 d. ir nepertraukiamai veikia jau vienerius metus. 2023 metais konsultavimo telefonu buvo suteikta 9950 konsultacijų, iš viso konsultuota beveik 600 valandų. 

„Asmenis ir įmones aptarnaujame vieno langelio principu: paskambinus į Aplinkos apsaugos departamentą konsultuojame įvairiomis aplinkosauginėmis temomis nuo žvejybos reikalavimų iki konsultacijų įmonėms aplinkosauginių mokesčių  klausimais. Skaičiai iš tiesų dideli, beveik 10 tūkstančių konsultacijų per metus arba vidutiniškai 47 konsultacijos per dieną. Aktualiausia tema – atliekų tvarkymas“, – sako Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo  departamento direktorė Renata Surovec.  

Praėjusiais metais daugiausia konsultuota apie atliekas, Vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS) ir žvejybą. Taip pat skambinantieji domėjosi laukinių gyvūnų, želdinių, nuotekų ir oro taršos klausimais. 

Kiekvienas paskambinęs telefonu laukdamas konsultacijos išgirs garso operatoriaus Vidmanto Blažio įrašytus Lietuvos paukščius: rytinės lakštingalos, tetervino, strazdo giesmininko, perkūno oželio, kukučio ir kiti Lietuvos paukščių. Primename, kad konsultuojame: 

  • atliekų tvarkymo ir nuotekų; 

  • gyvosios gamtos – laukinių gyvūnų, medžioklės, žvejybos; 

  • geriamojo vandens, plaukiojamo taisyklių vandens telkiniuose, vandens telkinių tvarkymo ir įrengimo; 

  • oro taršos ir žemės ūkio veiklos aplinkosaugos; 

  • želdinių ir miškų apsaugos; 

  • aplinkosaugos mokesčių ir Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (toliau – GPAIS) klausimais. 

Skambučių centras veikia pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 9.00 iki 16.00 val. ir penktadieniais nuo 9.00 iki 15.00 val., o prieššventinėmis dienomis – valanda trumpiau. Atkreipiame dėmesį, kad konsultacijos aplinkosaugos mokesčių, GPAIS ir miškų apsaugos klausimais teikiamos darbo dienomis nuo 9 iki 12 val. 

Aplinkosaugininkai taip pat konsultuota ir raštu el. paštu [email protected]ėjusiais metais pateikti 1364 atsakymai rūpimais klausimais tiek gyventojams, tiek įmonėms. Net 42 proc. (t. y. 994 konsultacijos)  šių konsultacijų atsakymai pateikti tą pačią dieną. 

Savarankiškai svarbią aplinkosauginę informaciją, galima rasti ir departamento svetainėje dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje (DUK) ir departamento specialistų parengtose atmintinėse

Primename, kad pastebėjus galimus aplinkosaugos pažeidimus reikia nedelsiant pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.  

Aplinkos apsaugos departamento informacija