BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkos ministras: „Kartu su verslu turime galvoti, ne kur laidoti anglies dioksidą, o kaip jo nesukurti“

Data

2021 05 27

Įvertinimas
0
MicrosoftTeams-image (4).png

Aplinkos ministerija iš esmės nemato galimybių šalies žemės gelmėse laidoti anglies dioksidą, nes tokia veikla sukeltų daugiau rizikos, nei atneštų privalumų.

„Seimas yra uždraudęs laidoti šiltnamio efektą sukeliančias dujas žemės gelmėse ir šis draudimas lieka. Kalbos apie CO2 laidojimo potencialą yra perspektyvios tik naftos gavybai, nes toks modelis, užpildant išsiurbtas požemines ertmes anglies dvideginiu, leistų gauti didelių papildomų pajamų“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Viešumoje pasirodžius informacijai, kad kaimyninėje Kaliningrado srityje planuojama įrengti anglies dioksido poligoną, Lietuva, ministro žodžiais, turėtų ne sekti šiuo pavyzdžiu, o plėtoti tvarias technologijas pagal Žaliąjį kursą.

„Mes siūlome ne vieną paramos priemonę, kad įmonės išmestų kuo mažiau CO2 ir kartu su visa Europa taptų klimatui neutralios iki 2050-ųjų. Todėl kviečiame įmones ne ieškoti, kur padėti išmetamus atmosferos teršalus, o drauge ruoštis Europos ateičiai – klimato neutralumui ir nulinei taršai“, – sako Simonas Gentvilas.

Šiais metais Klimato kaitos programa numato 161,6 mln. eurų subsidijų įvairioms tvarioms veikloms: nuo elektromobilių įmonių transporto parkams iki atsinaujinančių energijos išteklių technologijoms diegti.

Prieš kelerius metus atliktas Lietuvos teritorijos geologinis įvertinimas atskleidė, kad šalyje yra tik du vandeningi sluoksniai, potencialiai tinkami CO2 geologinėms saugykloms įrengti – tai plotai didesniame nei 800 metrų gylyje Vakarų Lietuvoje ir po Baltijos jūra.

Aplinkos ministerijos ir geologijos mokslininkų vertinimu, Lietuvoje CO2 laidojimas gali sukelti nuotėkio į aplinką (įskaitant požeminį vandenį), žemės judėjimo, geocheminio pavojaus ir kitas rizikas.