BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkos ministras ragina kaupimą pensijų fonduose nukreipti į žaliąsias investicijas

Data

2021 05 17

Įvertinimas
4
pens.jpg

Aplinkos ministerija kreipėsi į Lietuvos banką ragindama proaktyviai užtikrinti galimybę šalies gyventojams kaupti savo pensiją neinvestuojant į naftos ir dujų bendroves. Lietuvoje pensijas kaupiantiems gyventojams nesiūlomas nė vienas pensijų fondas, kuris pagal ES patvirtintą taksonomijos reglamentą atitiktų žaliąsias investicijas.   

Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, privatiems investuotojams būtina finansuoti tvarius sprendimus visos visuomenės ir aplinkos labui. „Paskatinkime Žaliąjį kursą prisidėdami ir gyventojų investicijomis į savo pensijas, nes abu tikslai – pensijos dydis senatvėje ir planetos ekologinė būklė lems, kokiomis sąlygomis gyvensime ateityje“, – sako Simonas Gentvilas. 

Aplinkos ministro pasiūlymą jau dabar galima įgyvendinti, nes pensijų ir investicinių „žaliųjų“ fondų pasiūla pakankama. Pavyzdžiui, didžiausias Jungtinės Karalystės pensijų fondas „National Employment Savings Trust“ ir didžiausias Švedijos pensijų fondas „AP1“ jau atsisako investicijų į iškastinį kurą naudojančius sektorius. 

Šiuo metu Vyriausybė rengia įstatymų pakeitimus, kurie leistų iš esmės sumažinti subsidijas iškastiniam kurui ir ilgainiui visai jų atsisakyti, taip pat sumažinti aplinkos taršą ir tinkamai apmokestinti naudojimąsi valstybiniais gamtos ištekliais. Siūlomi pakeitimai paskatins investuotojus dar atsakingiau rinktis, kokius projektus finansuoti, ir prisidės įgyvendinant Paryžiaus klimato kaitos susitarimą. 

Šiandien Lietuvos gyventojai pensijų fonduose yra sukaupę per 4,88 mlrd. eurų.