BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina su Architektų diena

Data

2021 07 01

Įvertinimas
3
MicrosoftTeams-image (9).png

Mieli architektai,

Architekto pašaukimas ypatingas: jokie kiti kūrėjai savo veikloje taip glaudžiai neapjungia meno su inžinerija. Nuo meno dėmens architektų veikloje priklauso visų gyventojų estetiniai potyriai, nuo inžinerijos dėmens – mūsų komforto sąlygos. 

Kaune prasidėjusi lietuviškoji Architektų diena simboliškai grąžina į Kauną. Kultūros ministerija jau išsiuntė į Paryžių paraišką „Modernusis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919–1939 m.“ – kitais metais greičiausiai šis vertingas urbanistinis Kauno klodas bus apsaugotas UNESCO paveldo sąrašu. 

Tarptautinės architektų dienos išvakarėse mums Seime pagerinus architektų – kaip laisvosios profesijos – sąlygas, patiems bendruomenės nariams linkiu aktyvios ir principingos savivaldos. Reikalaukite iš savęs ir vieni kitų projektų kokybės. Kurkite galvodami šimtmetį į priekį. Keiskite betoną ir trinkeles į medieną ir kitas tvarias medžiagas. Nepalikite pastatų nuogų – pasirūpinkite medžiais ir želdynais. Neskubėkite statyti nauja, kai galima atkurti sena. 

Linkiu kūrybinės sėkmės ir neblėstančių profesinių iššūkių!

Simonas Gentvilas

 

Nuotraukoje naujoji Vilkaviškio autobusų stotis (autorius Gintaras Balčytis)