BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkosaugininkai pradeda naują akciją „Plastikinis maišelis“

Data

2022 08 01

Įvertinimas
1
2786_99f6e0c7bc72cb0583be075cce0350f4.png

Visą rugpjūtį Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdys akciją „Plastikinis maišelis“ ir tikrins, ar lengvieji plastikiniai pirkinių maišeliai prekių ir produktų pardavimo vietose nedalijami nemokamai. Taip pat ragins pirkėjus patiems ieškoti aplinkai draugiškų alternatyvų.

Viena dažniausių komunalinių atliekų – plastikiniai maišeliai, kurių pasaulyje kas minutę sunaudojama maždaug 2 mln., bet vos keli procentai perdirbami. Europos Komisijos duomenimis, plastikiniai maišeliai – vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje.

„Eurostat“ duomenimis, vidutiniškai vienas Lietuvos gyventojas per metus sunaudoja daugiau nei 300 plastikinių pirkinių maišelių.

„Nuo 2019 m. įsigaliojo draudimas dalyti 15–50 mikronų storio maišelius, tai tokie maišeliai, kurie dažniausiai būna pažymėti parduotuvės ar prekybos tinklo simbolika. Norėdami užtikrinti, kad pardavimo vietose būtų laikomasi reikalavimų, pradedame akciją. Jos tikslas  – nustatyti ir įvertinti, ar prekybininkai prekių, daiktų ir produktų pardavimo vietose laikosi reikalavimo ir nemokamai nedalija plastikinių maišelių“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.

Tam, kad išsiaiškintų plastikinių pirkinių maišelių storį, aplinkosaugininkai naudos skaitmeninius mikrometrus.

„Norime pabrėžti, kad draudimas nemokamai dalinti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius turėtų skatinti pirkėjus ieškoti ir atrasti draugiškesnes gamtai alternatyvas, rinktis daugkartinius medžiaginius maišelius, daugkartinius indelius ir kt. Be to, skleisti gerąjį pavyzdį labiausiai kviečiame pačius pirkėjus: neimkite ar nepriimkite vienkartinių plastikinių maišelių, kai jie siūlomi tam tikrose vietose. O jei sudvejosite, ar tai daroma teisėtai, nevenkite pranešti ir aplinkosaugininkams“, – teigia P. Rutkauskas. 

Primename, kad pakuočių pardavėjams ir platintojams nesilaikant galiojančių reikalavimų gresia įspėjimas arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 100 iki 200 eurų.

Juridinių asmenų atsakomybė už lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių, išskyrus labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose užtraukia baudą nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst. eurų.