BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


COP26 ambasadorius: „Dalinkitės savo ambicija su pasauliu“

Data

2021 10 18

Įvertinimas
1
IMG_20211018_083158-01.jpeg

Pirmadienį su aplinkos ministru Simonu Gentvilu susitikęs Klimato kaitos konferencijos COP26 regioninis ambasadorius Davidas Moranas pagyrė Lietuvos kovą su klimato kaita paverčiant ją darbo vietų kūrimo strategija ir paragino savo požiūrį skleisti kitoms šalims.

Simonas Gentvilas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos „Klimato politika yra naudinga vietinei ekonomikai, nes užuot pinigus už energiją siųsdami į užsienį, galime juos investuoti vietoje kurdami naujas darbo vietas. Vietoje vienos darbo vietos iškastinio kuro sektoriuje – trys darbai švarios energijos srityje“, – sakė aplinkos ministras.

Anot Simono Gentvilo, Lietuva norėtų būti sektinas pavyzdys „savo grupėje“ – tarp panašaus išsivystymo šalių regione.

Davidas Moranas pastebėjo, kad globalinio gėrio žinia veikia geriau įvardijant poveikį žmonių piniginei, nes klimato finansai yra bene svarbiausias kriterijus tikintis sėkmės globaliniu mastu. „Žinau, kad apie savo strategiją kurti klimatui neutralias darbo vietas kalbate su Europos Sąjunga ir kaimyninėmis valstybėms, vis dėlto nesikuklinkite savo ambicija pasidalinti ir su pasauliu“, – pasiūlė COP26 regioninis ambasadorius Davidas Moranas.

Davidas Moranas yra vienas iš keturių pasaulio valstybes lankiusių Klimato kaitos konferencijos ambasadorių, Lietuva jam buvo paskutinė diplomatinio vizito stotelė. Didžiosios Britanijos organizuojama COP26 klimato kaitos konferencija vyks nuo spalio 31 d. iki lapkričio 12 d. Glazge.