BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dar galite suskubti siūlyti idėjas ir iniciatyvas Klimato savaitės renginiams

Data

2021 09 28

Įvertinimas
0
208577.jpg

Aplinkos ministerija informuoja, kad įstaigos, institucijos, įmonės, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės ir visi norintieji renginių idėjas ir iniciatyvas šiųmetei Klimato savaitei dar gali siūlyti iki spalio 1 d. 

Spalio 18-24 d. vyksianti Klimato savaitė, kuria siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus, rengiama jau trečius metus. Kviečiame aktyviai įsitraukti į dialogą apie klimato kaitos iššūkius ne tik dalyvaujant kitų suplanuotose diskusijose, kampanijose, akcijose, bet ir patiems jas inicijuojant.

Pasaulio mokslininkų bendruomenė neabejoja, kad atmosfera, vandenynai ir Žemė šyla dėl žmogaus veiklos. Naujausioje Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaitoje įvardijama, jog pagrindinė pasaulio temperatūros riba – globalinis atšilimas iki 1,5 laipsnio – pagal visus klimato scenarijus bus pasiekta iki 2040 m., jeigu ne anksčiau.  

Be to, ataskaitoje pažymima, kad praėjusį dešimtmetį globali temperatūra buvo 1,09 laipsnio aukštesnė nei 1850-1900 m. Pasaulinis vidutinis jūros lygis nuo 1901 m. iki 2018 m. pakilo 20 cm, o pastaruoju metu jūros lygio kilimo tempas padidėjęs beveik trigubai, palyginti su 1901-1971 m. laikotarpiu.

Visų įmanomų formatų informacinės, šviečiamosios iniciatyvos – diskusijos, dirbtuvės, vieši pranešimai, akcijos, konkursai ir kt. – atlieka vis svarbesnį vaidmenį prisitaikant prie klimato kaitos pokyčių. Kviečiame užduoti klausimus, tartis, ieškoti jums aktualiausių klimato kaitos švelninimo aspektų ir prisidėti prie Klimato savaitės renginių organizavimo savo regione ar savivaldybėje.

Siekiame sudaryti išsamią Klimato savaitės programą, todėl prašytume iki spalio 1 d. informuoti  el. paštu [email protected] apie planuojamus  renginius spalio 18-24 d. ir reikalingą pagalbą jiems organizuoti ar kreiptis iškilus kitiems klausimams.

Informaciją apie praėjusių metų Klimato savaitės renginius galite rasti čia