BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Elektromobilių varžybose – Aplinkos ministerijos komanda „Raliuojam iki nulio“

Data

2021 06 18

Įvertinimas
5
MicrosoftTeams-image (22).png

Penktadienį šiemetinėse, jau septintose, elektromobilių varžybose nebe pirmą kartą dalyvauja ir Aplinkos ministerijos komanda. Ministerija, skatindama kuo „žalesnių“ judumo priemonių plėtrą, palaiko visas šiam tikslui skirtas iniciatyvas.

Bendra ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) komanda, pasak jos nario, aplinkos ministro patarėjo komunikacijai Marijaus Gailiaus, neatsitiktinai pasivadino „Raliuojam iki nulio“.

„Mūsų pavadinimas dvejopas – važiuodami greičiausiai priartėsime prie nulinės energijos, kol rasime, kur įsikrauti. Be to, kitais metais planuojame pradėti „Nulio ralio“ varžytuves – iniciatyvą įmonėms ir organizacijoms pasiekti neutralumą klimatui“, – prieš startą sakė Marijus Gailius. Jo žodžiais, laimėti šių varžybų rungiantis su net keturis kartus talpesnių baterijų konkurentais turbūt neįmanoma, todėl jis su kolege Austėja Jonaityte iš APVA daugiau dėmesio skirs ne kilometrams ir kilovatvalandėms, o saugomų teritorijų direkcijoms, į kurias užsuks pakeliui.

Varžybose komanda „Raliuojam iki nulio“ lenktyniauja mažiausiai pajėgiu elektromobiliu tarp visų dalyvių – 24 kWh talpos baterija varomu „Nissan Leaf“. Jis registruotas dar 2015 m. ir yra vienas iš pirmojo šimtuko Lietuvoje.

Skatindama rinktis elektromobilį vietoj taršios transporto priemonės, Aplinkos ministerija skiria subsidijas iš Klimato kaitos programos. Dabar kiekvienas gyventojas, įsigydamas elektromobilį, gali gauti net iki 6 tūkst. eurų kompensaciją.

Kompensacijos sunaikinusiems savo taršų automobilį ir įsigijusiems mažiau taršų ar kitas mažataršes judumo priemones – viena iš Klimato kaitos programos priemonių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui mažinti. Šiemet iš šios programos 161,6 mln. eurų sąmatos net 57 mln. eurų numatyta gyventojų ir įmonių tvaraus transporto ir judumo būdams subsidijuoti.

2020 m. buvo suteikta 1,7 mln. eurų subsidijų, jomis pasinaudojo 650 automobilių savininkų. Šiemet jau skirta 0,6 mln. eurų kompensacijų už 184 automobilius. Gyventojai kviečiami ir toliau teikti paraiškas išmokoms už mažataršes judumo priemones. Prašymus APVA priima elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS.