2024-04-10

Elektroninius statybos žurnalus pildantiems statybininkams – informacinių technologijų bendrovių pagalba

Statytojai ar statybų užsakovai, pildantys elektroninius statybos žurnalus, gali naudotis informacinių technologijų specialistų specialiai sukurtais įrankiais. Šioje srityje jau dirba dvi bendrovės, padedančios statybų dalyviams mažinti laiko ir finansinius kaštus.

„Džiugu, kad konkurencija didėja ir šioje specializuotoje srityje. Todėl statybų sektoriaus atstovai šiandien jau gali rinktis geriausią kainos ir kokybės paslaugą siūlantį partnerį. Tikimės, kad tokių įmonių, teikiančių specializuotas paslaugas, ateityje sulauksime ir daugiau“, – sako aplinkos ministro patarėjas Eimantas Norkūnas.

Elektroninio statybų žurnalo sukūrimo ar pildymo paslaugas šiuo metu siūlo darbuzurnalas.lt ir statyboszurnalas.lt.

Tokį žurnalą privaloma pildyti statant ir valstybės biudžeto, ir privačiomis lėšomis. Statytojas ar statybų užsakovas privalo užtikrinti, kad pildant elektroninį statybos darbų žurnalą būtų naudojamos elektroninės priemonės, leidžiančios identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasirašantį asmenį, užtikrinančios įrašų, duomenų ir dokumentų autentiškumą, atsekamumą, kaupimo, saugojimo patikimumą ir prieigą rangovui, kitiems statybos dalyviams, statybos valstybinės priežiūros, kitų institucijų atstovams, turintiems teisę jame daryti ir peržiūrėti įrašus.