BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Gyventojai raginami suskubti kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Data

2022 08 12

Įvertinimas
0
AM puslapio nuotraukos (74).png

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.

Beveik 6250 gyventojų ketina tapti saulės energijos vartotojais. Tiek paraiškų sulaukė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios. Kompensacijoms įsigijus nutolusių saulės elektrinių dalį skirta 20 mln. eurų, iš jų paraiškų gauta už 10,2 mln. eurų, todėl dabar beveik pusė lėšų yra likę.

Paraiškos nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti bus vertinamos pagal du kriterijus: gyvenamojo pastato (buto) šildymo būdą ir įsigyjamą saulės elektrinės iš saulės parko galią. Aukštesnis balas skiriamas tiems būstams, kurie neprijungti prie centralizuotai tiekiamos šilumos tinklų ir tiems, kurie rinksis mažesnės galios elektrines.

Šiuo atveju finansavimas taip pat bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 eurų.

Nutolusias saulės elektrines iš vystytojo parkų gali įsigyti ir daugiabučių namų gyventojai.

Žaliosios energetikos plėtra yra vienas iš Vyriausybės prioritetų. Taip siekiama sukurti galimybes patiems energijos vartotojams pasigaminti savo poreikiams reikalingą elektros energiją ir sumažinti Lietuvos gyventojams tenkančią finansinę naštą dėl išaugusių energijos sąskaitų.

Šiuo metu Lietuvoje turime beveik 20 tūkst. gaminančių vartotojų, saulės elektrinę įsirengusių savo namų ūkiuose, o daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų yra įsigiję elektrinės dalį iš vystytojo parkų.

Kvietimą nutolusioms saulės elektrinėms iš saulės parkų įsigyti rasite ČIA.