2024-04-19

Ieškoma „Miestų forumo 2025“ šeimininko, jau galima teikti paraiškas

Europos miestų iniciatyva (EUI) kviečia Europos Sąjungos miestus, norinčius surengti „Miestų forumą 2025“, teikti paraiškas. Aplinkos ministerija ragina Lietuvos miestų savivaldybes apsvarstyti savo galimybes ir pretenduoti tapti šio didelio renginio šeimininkėmis.

Miestų forumą, skirtą šalių dialogui, bendradarbiavimui ir pasikeitimui žiniomis Europos Sąjungos sanglaudos politikos urbanistinėmis temomis, kasmet organizuoja Europos Komisijos Regioninės ir miestų politikos generalinis direktoratas kartu su  Europos miestų iniciatyva, kuri renginį remia ir finansiškai.

Jame dalyvaujantys miestai gali parodyti savo stipriąsias puses ir aktyviau įsitraukti į Europos Sąjungos sanglaudos politikos formavimą, įvairias iniciatyvas. Miestui-šeimininkui atsiveria ypač daug galimybių ne tik prisijungti prie diskusijų apie tvarią miestų plėtrą,  įgyvendinamų projektų, bet ir dalintis savo patirtimi, gerąja praktika.

Paraišką gali teikti bet kuris Europos Sąjungos valstybės narės miestas, atitinkantis nustatytus reikalavimus, gebantis sukurti renginio viziją ir suteikti jam tinkamas erdves. Vienas iš kriterijų – vieta turi būti prieinama dideliam lankytojų srautui ir pasiekiama viešuoju transportu. Tikimasi, kad miestas, kuriame forumas vyks, taip pat prisidės prie jo finansavimo ir valdymo.

Paraiškas galima teikti iki šių metų gegužės 13 d., 13 val., prieš tai būtina prisiregistruoti.

Galutinis sprendimas dėl „Miestų forumo 2025“ miesto-šeimininko bus priimtas 2024 m. birželio 26 d. Europos Komisijos Regioninės ir miestų politikos generalinio direktorato posėdyje.

Daugiau informacijos apie šį kvietimą galima rasti čia.