BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ieškomas tiekėjas dekarbonizacijos priemonėms vertinti

Data

2022 01 03

Įvertinimas
1
39586.jpg

Aplinkos ministerija paskelbė paslaugų konkursą surinkti informaciją apie socialinių partnerių siūlomas galimas dekarbonizacijos priemones, įvertinti jų poveikį ekonomikos sektoriams bei parengti priemonių palyginamąją analizę. Prašymus dalyvauti konkurse galima teikti iki sausio 11 d.

Viešuoju pirkimu ministerija ieško tiekėjo, kuris parengtų atnaujintą Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano (NEKSVP) šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo dalies priemonių sąrašą pagal 5 Lietuvos ekonomikos sektorių (žemės ūkio ir miškininkystės, energetikos, pramonės, transporto bei atliekų ir žiedinės ekonomikos) atstovų pasiūlymus ir ekspertų vertinimus. Siūlomos priemonės turi atitikti klimato kaitos mažinimo tikslus.

Pagal konkurso reikalavimus, tiekėjas turės dalyvauti ir aktyviai įsitraukti į sektorinių darbo grupių susitikimus, užtikrinti reikiamos pasiūlymų vertinimui informacijos surinkimą. Tiekėjo bus prašoma dokumentuoti diskusijų eigą – svarbiausias įžvalgas dėl galimų NEKSVP priemonių, rizikos, taip pat pastabas, susijusias su siūlomomis priemonėmis, koreguoti jų suvestinę bei užtikrinti grįžtamąjį ryšį po susitikimų visoms suinteresuotoms šalims.

Svarbi darbo dalis – priemonių vertinimas: reikės įvertinti ne tik tai, kokį poveikį siūloma priemonė turės atitinkamam ekonomikos sektoriui, bet ir jos atsiperkamumą, socioekonominį poveikį ir kt.

Paslaugos turi būti atliktos ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo pirkimo sutarties įsigaliojimo dienos. Detalesnė informacija pateikiama pirkimo dokumentuose.

Dekarbonizacijos darbo grupės – tai NEKSVP atnaujinimo dalis. Iki kovo 31 d. kviečiame visuomenę teikti pasiūlymus, kurie bus aptariami darbo grupėse, įvertinti ir palyginti pagal nustatytus kriterijus.

Atnaujintą NEKSVP projektą reikia parengti ir pateikti Europos Komisijai iki 2023 m. birželio 30 d., o iki 2024 m. vidurio – patvirtinti. Jame numatytos priemonės ne tik padės siekti Europos žaliojo kurso tikslų, bet ir būti konkurencingiems, imtis transformacijų atsisakant iškastinio kuro, keisti vartotojų elgseną.