BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Iškastinio kuro atsisakančioms įstaigoms ir organizacijoms – 2 mln. eurų investicijų

Data

2022 08 10

Įvertinimas
0
450505 (1).jpg

Aplinkos projektų valdymo agentūra nuo šiandien kviečia valstybės ir savivaldybių institucijas, įstaigas, religines bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, kurios šilumos gamybai vis dar naudoja iškastinį kurą, teikti paraiškas ir pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo. Tam iš Klimato kaitos programos numatyta 2 mln. eurų investicijų.

Atsisakiusios taršių ir iškastiniu kuru kūrenamų šilumos įrenginių jos gali juos pakeisti efektyvesniais šilumos gamybos įrenginiais – šilumos siurbliais (oras – vanduo, vanduo –vanduo ar žemė – vanduo), 5 klasės biokuro įrenginiais, taip pat įsirengti saulės energijos kolektorius, skirtus karštam vandeniui ruošti.

Pareiškėjai, kurių pastatai yra prijungti prie centrinio šilumos tiekimo sistemų, nėra tinkami finansavimui gauti ir kompensacinės išmokos jiems nebus teikiamos.

Maksimali kompensacinė išmoka gali siekti iki 1,45 mln. eurų, o jos dydis apskaičiuojamas pagal patvirtintus atskirų įrenginių tipų fiksuotus įkainius. Pavyzdžiui, už biokuro katilo kiekvieną vardinės galios kilovatą bus mokama 260 eurų su PVM suma, o šilumos siurblio oras – vanduo kiekvieną kilovatą – 715 eurų su PVM.

Paraiškos per informacinę sistemą APVIS bus priimamos, kol pakaks lėšų skirtų, šiai priemonei. Pasibaigus skirtoms lėšoms, kvietimas bus stabdomas.