BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Konkursas Naujojo europinio bauhauzo premijoms laimėti

Data

2021 04 27

Įvertinimas
0
ideju lysve.jpg

Aplinkos ministerija kviečia dalyvauti Europos Komisijos paskelbtame konkurse Naujojo europinio bauhauzo premijoms laimėti. Tai galimybė parodyti gerąją patirtį, pavyzdžius ir koncepcijas, kurie  įkūnija Naujojo europinio bauhauzo vertybes – tvarumą, estetiką ir įtrauktį.

 

Premijos bus skiriamos pagal dešimt kategorijų, kurios turės po  dvi nominacijas: premijos už jau įgyvendintus projektus ir premijos „Kylančios naujojo europinio bauhauzo žvaigždės“  jauniesiems talentams (jaunesniems nei 30 metų studentams ir jauniesiems specialistams) už pateiktas koncepcijas ar idėjas.

 

Premijų kategorijos apima statybą, projektavimo metodus, medžiagas, kuriais siekiama prisidėti prie aplinkos apsaugos, klimato kaitos švelninimo, teritorijų planavimo, tvaraus dizaino, žiediškumo principo įtvirtinimo, išsaugotą ir pertvarkytą kultūros paveldą, bendruomenių telkimą, būsto sprendimus, su tvarumo ir estetinių vertybių ugdymu susijusį švietimą.

 

Paraiškas galima teikti iki gegužės 31 d. čia. Jas gali teikti tiek ES, tiek ne ES piliečiai, jei jų koncepcijos, idėjos ir projektai iš tikrųjų plėtojami arba fiziškai įgyvendinami ES. Taip pat galima teikti bendras, partnerystės ir konsorciumo tipo paraiškas, kurioms taikomi tie patys kriterijai kaip ir ES vykdomiems projektams.

 

Kiekvienos kategorijos ir nominacijos  laureatai bus apdovanoti piniginiu prizu (po vieną laureatą). Naujojo europinio bauhauzo premijų laureatams – 30 000 EUR, „Kylančių naujojo europinio bauhauzo žvaigždžių“ laureatams  – 15 000 EUR.

 

Be to, visiems laureatams bus suteiktos galimybės pasinaudoti reklama žiniasklaidoje, sukurti trumpą dokumentinį filmą, projekto pristatymo potencialiems rėmėjams gaires.

 

Naujasis europinis bauhauzas – tai aplinkos, ekonomikos ir kultūros projektas, kuriuo siekiama kuriant miestus derinti dizainą, tvarumą, prieinamumą, įperkamumą ir investicijas, kad būtų lengviau įgyvendinti Europos žaliojo kurso tikslus.

Daugiau informacijos: klausimai ir atsakymai apie Naujojo europinio bauhauzo premiją, Naujojo europinio bauhauzo tinklalapis.

 

Aplinkos ministerija kartu su iniciatyvos Lietuvoje partneriais šią savaitę pradeda Naujojo europinio bauhauzo judėjimui skirtų nuotolinių kūrybinių dirbtuvių ciklą. Pirmosios startavo antradienį. Jų tema – kultūra ir tvarios gyvenamosios aplinkos kūrimas. Kūrybinės dirbtuvės apie tvaraus dizaino sprendimus viešajame sektoriuje vyks ketvirtadienį  nuo 16 val., o penktadienį nuo 10 val. jose bus aptariama kvartalinė renovacija. Plačiau apie dirbtuves čia

 

Jeigu domitės Naujojo europinio bauhauzo projektu, sekite mūsų svetainę www.neb.lt ir feisbuko paskyrą https://www.facebook.com/neweuropeanbauhausLT.