Kviečiame dalyvauti seminare apie valstybinės žemės administravimo pokyčius
Aplinkos ministerija sausio 26 d., penktadienį, 13 val. organizuoja nuotolinį seminarą apie valstybinės žemės administravimo pokyčius nuo 2024 m. – žemės perdavimo savivaldybėms procesus ir naujas Žemės informacinės sistemos (ŽIS) el. paslaugas. Kviečiame dalyvauti matininkus, geodezininkus, žemėtvarkos specialistus, nekilnojamojo turto vystytojus ir visus besidominčius.
Socialiniams partneriams bus pristatytas iki vasario 1 dienos vykdomas valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms procesas, bus galima sužinoti, kur ir kaip interesantai galės kreiptis į valstybinės žemės patikėtinius teikiant prašymus dėl valstybinės žemės nuomos, pardavimo, panaudos ir kitų veiklų.
Seminaro dalyviai bus supažindinti su viešai prieinama informacija apie valstybinę žemę, skaičiuoklėmis, interaktyvaus žemėlapio ir elektroninių paslaugų taikymo galimybėmis. Bus galima užduoti klausimus Aplinkos ministerijos ir Nacionalinės žemės tarnybos specialistams.
Prisijungimo į seminarą nuoroda (MS Teams).
Primename, kad sausio 10 d. Vyriausybei įgyvendinant Žemės įstatymo nuostatas priėmus atitinkamą nutarimą savivaldybėms bus perduota virš 112 tūkst. ha valstybinės žemės. Perduodama 55 tūkst. žemės sklypų ar jų dalių, kurie bendrai užima 45 tūkst. ha ploto, taip pat perduodama virš 67 tūkst. ha nesuformuotos valstybinės žemės plotų.
Piliečiai ir verslo atstovai galės kreiptis į savivaldybes ir Nacionalinę žemės tarnybą dėl valstybinės žemės panaudos poreikių virtualiai, iš savo darbo ar namų aplinkos, įprasta interneto naršykle telefonu ar kompiuteriu ir naudotis naujomis Žemės informacinės sistemos el. paslaugomis bei interaktyviuoju žemėlapiu per Teritorijų planavimo ir statybos vartus www.planuojustatau.lt
Atnaujinimo data: 2024-01-23
Taip pat skaitykite:
Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties paslaptis
Vyriausybė pritarė mokesčio už valstybinius gamtos išteklius surinkimo tobulinimo tvarkai
Gamtoje kaip svečiuose: ką svarbu žinoti vykstant poilsiauti?
Savivaldybės galės įvesti rinkliavą už jų lėšomis įrengtas kolumbariumo nišas
Savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimo projektams bus paskirstyti papildomi 40 mln. eurų
