BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Švedijos aplinkos ministrai aptarė ir „Grigeo Klaipėdos“ precedentą

Data

2021 03 25

Įvertinimas
0
Bolund.jpg

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ketvirtadienį paprašė Švedijos aplinkos ministro Pero Bolundo pagalbos kalbantis su Rusija dėl Kaliningrado srities vaidmens keliant aplinkosaugos standartus Baltijos jūroje. Savo ruožtu Peras Bolundas pakvietė Simoną Gentvilą prisidėti prie pirmojo Jungtinių Tautų aplinkosaugos konferencijos penkiasdešimtmečio.

„Lietuvoje ir šioje jūros pusėje vis dar kenčiame nuo eutrofikacijos, kurią sukuria žemės ūkis ir netvarkingos nuotekos. Mes per daug teršiame ir tai net plika akimi matosi: vandens skaidrumas aplink Klaipėdą ar apskritai rytinėje Baltijos jūros dalyje sudaro tik apie metrą, kai Švedijos krantuose gali matyti 5-7 metrus į gylį“, – virtualiame dvišaliame susitikime sakė Simonas Gentvilas.

Lietuvos aplinkos ministras Švedijos aplinkos ministrui papasakojo ir apie rezonansinę „Grigeo Klaipėdos“ taršą šiapus Baltijos jūros. „Valstybė išaiškino popieriaus gamyklą slėpus taršą. Po šio įvykio vandens ir jūros tarša visuomenėje sulaukia ypač didelio dėmesio, valstybė sugriežtino įstatymus, priežiūrą, standartus ir pateikė bendrovei rekordinio dydžio ieškinį“, – sakė Simonas Gentvilas.

Jis atskleidė nusibrėžtą Lietuvos siekį pagerinti prastą upių ir ežerų ekologinę būklę investuojant dideles lėšas į nuotekų tinklus. „Tikiuosi, per artimiausius ketverius metus mes nešvarių vandens telkinių santykį sumažinsime nuo maždaug 50 proc. visų vidaus vandenų iki dešimtadalio, – sakė Simonas Gentvilas. – Tik vis dar kliūvame išlaikydami tempą paskui europinius reikalavimus. Norėtume įtilpti bent į ES vidurkį – tikimės tai pasiekti per artimiausius kelerius metus.“

Peras Bolundas pakvietė siūlyti idėjas 2022 m. birželio 3 d. Švedijos sostinėje vyksiančiai konferencijai „Stockholm+50“, kuri skirta paminėti pirmąją Jungtinių Tautų konferenciją apie žmonijos poveikį aplinkai. 

„Mes turime permąstyti žmogaus sąryšius su gamta, nustatyti tvarios gamybos vartojimo kryptis po pandemijos, pasiūlyti jaunimo perspektyvą aplinkosaugos diskusijose“, – ketvirtadienį sakė Peras Bolundas. 

Aplinkos ministrai plačiau aptarė Anglies dioksido korekcinio mechanizmo perspektyvą, ES tekstilės chemikalų reglamentą ir sutarė bendrai siekti „tilpti į 55“ (Fit for 55) – tai yra vadovautis Europos Komisijos siūlymu iki 2030 m. išmetamųjų teršalų kiekį sumažinti 55 proc.

„Džiaugiuosi girdėdamas tokias dideles jūsų ambicijas“, – tarė Peras Bolundas, įvertinęs Lietuvos aplinkos ministro planus šiai kadencijai. Švedijos žaliųjų partijos atstovas aplinkos ministro pareigas pradėjo eiti praėjusį mėnesį.