BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Liko mėnuo teikti paraiškoms gauti subsidiją oro taršai mažinti

Data

2021 07 26

Įvertinimas
2
1530_e8e286eeff0d01ed171291016ed9b086.jpg

Įmonės, norinčios diegti technologinius įrenginius ir priemones, mažinančias aplinkos oro taršą ir  palaidų kietųjų medžiagų patekimą už teritorijos, kurioje vykdoma ūkinė veikla ribų ir tam gauti subsidiją, turėtų suskubti. Terminas teikti paraiškas baigsis jau po mėnesio.

Šių projektų finansavimui skirta 1 mln. eurų  iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) programos.

Kvietimą teikti paraiškas paskelbė paramą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paraiškos priimamos iki rugpjūčio 31 d.

Finansavimas  numatytas projektams, susijusiems su išmetamų teršalų kiekio ir dulkėtumo mažinimo technologinių įrenginių ir priemonių diegimu, dyzelino ar kito skystojo kuro nenaudojančių technologijų įrengimui.

Tai dar viena galimybė įmonėms prisidėti prie oro taršos mažinimo ir kompensuoti dalį tam skirtų priemonių įdiegimo išlaidų, o kartu mažiau mokėti už aplinkos teršimą.

Pagal Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymą nuo 2021-01-01 padidėjo  mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių leidžiamos taršos sieros dioksido, azoto oksidų, nemetaninių lakiųjų organinių junginių (NMLOJ), kietųjų dalelių, amoniako, kt. tarifai.  

Nuo 2023 m. mokestį už aplinkos teršimą NMLOJ galimai mokės ne tik tie, kurie turi Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą arba Taršos leidimą, bet ir tie, kurie eksploatuoja (ir išmeta NMLOJ) nustatyta tvarka privalomus įregistruoti organinius tirpiklius naudojančius įrenginius.

Pagal nurodytą finansavimo kryptį bus teikiama negrąžinama subsidija tiems projektams, kuriuos įgyvendinus sumažės neigiamas ūkinės veiklos poveikis aplinkos orui ir bus užtikrinamas įgyvendinto projekto tęstinis aplinkos oro apsaugos efektas.

Vertinant projektus, papildomi balai skiriami projektams: įgyvendinamiems mieste, urbanizuotoje teritorijoje; eksploatuojant organinius tirpiklius naudojančius įrenginius; numatant mažinti kvapus skleidžiančių teršalų kiekį.

Paraiškos per informacinę sistemą APVIS yra priimamos nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.

Maksimali subsidijos suma vienam pareiškėjui yra 200 tūkst. eurų, tačiau subsidijos dydis projektui negali viršyti 70 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Kontaktiniai asmenys: Egidijus Petraitis – tel. 8 659 76 105, el. p. egidijus.petraitis@apva.lt, Vidas Stašauskas – tel. 8 678 01778, el. p. vidas.stasauskas@apva.lt