BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministerijoje – konfiskuotų ir nelegalių gyvūnų gaminių pavyzdžiai

Data

2022 12 29

Įvertinimas
0
IMG_2948.jpg

Iš Tado Ivanausko zoologijos muziejaus atkeliavo konfiskuotų gyvūnų ir jų gaminių pavyzdžių paroda – eksponuojami Lietuvos muitinėje konfiskuoti, iš prekybos išimti arba nelegaliai demonstruoti gyvūnų ar jų gaminių pavyzdžiai.

Per Lietuvos sieną vis pasitaiko įvežamų suvenyrinių užpilų, galanterijos iš roplio odos, farmacinio pobūdžio produktų, dirbinių iš gyvūnų kaulų ir kailių, kriauklės, koralai, gyvūnų ar jų dalių iškamšos. Visa tai yra nelegalūs gaminiai, kurie iš gyventojų yra konfiskuojami.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorius Ramūnas Grigonis teigia, jog nelegalių trofėjų konfiskavimas – nenutrūkstamas procesas. „Muitininkų ir aplinkosaugininkų dėka ši iniciatyva yra operatyviai ir efektingai vykdoma iki šiol, taip nuolatos pildant nelegalių gaminių kolekciją“, – sako R. Grigonis.

Muziejaus vadovas primena, jog prieš nustebinant artimuosius egzotinėmis ar išskirtinėmis dovanomis, verta pasidomėti jų kilme ir sudėtimi.

Iš Aplinkos ministerijos eksponatai sugrįš atgal į muziejaus vestibiulį Kaune, kur parodą galės pamatyti visi muziejaus lankytojai.

Nykstančių rūšių gyvūnų bei augalų, jų organų ar dalių prekybą, įvežimą ar išvežimą iš valstybės reglamentuoja Nykstančių laukinės floros ir faunos rūšių tarptautinės prekybos konvencija „CITES“ (Konvencijos globojamų gyvūnų ir augalų sąraše – daugiau kaip 38 000 rūšių.). Lietuva visateise konvencijos nare tapo 2002 m. kovo 9 d, o šiuo metu konvenciją ratifikavo daugiau kaip 180 valstybių.