BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nacionalinis susitarimas dėl miškų nuo pamatinių tikslų pereina į vizijos etapą

Data

2021 08 03

Įvertinimas
0
FACEBOOK - 2021-08-03T123643.458.png

Po keletą mėnesių trukusių Nacionalinio susitarimo dėl miškų (NMS) koordinacinės grupės diskusijų, susitarimo procesas pereina į nacionalinės miškų vizijos etapą: diskusijos persikelia į 17 sektorinių grupių, kurios iki rugsėjo 13 dienos turės suformuluoti nacionalines vizijas dėl miškų ir miškų sektoriaus.

NMS sektorinės grupės buriamos pagal vienodus ar panašius miškų sektoriaus dalyvių interesus ir atstovauja klimato kaitos, miško ekologijos ir biologinės įvairovės, saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio, privačių miškų savininkų, medienos pramonės, miškų sektoriaus darbuotojų bei kitas svarbias sritis. Su sektorinėmis grupėmis ir jų sudėtimi galite susipažinti čia. Perkeliant susitarimo procesą į mažesnes grupes, siekiama išgirsti skirtingų grupių nuomones ir patį susitarimą dėl miškų priimti tik atsižvelgus į visų interesus. 

Apie mėnesį laiko grupės rengs nacionalinę miškų viziją, taip pat įvardins tarp skirtingų intereso grupių kylančias įtampas ir tų įtampų sprendimo būdus, o vėliau nustatys ir detalesnes susitarimų temas. 

„Bendros ir visiems proceso dalyviams priimtinos nacionalinės miškų vizijos suformulavimas tikrai nelengvas iššūkis, tačiau būtinas ir labai svarbus bendrakūros etapas, norint judėti toliau link jau detalesnių sprendimų ir susitarimų konkrečiose temose“, – pastebi Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.

Apibendrinus sektorinių grupių pasiūlymus bendruose forumuose ir vėliau detalizavus susitarimo temų sprendinius jau mišriose, vadinamosiose susitarimų, grupėse, bus parengtas NMS tekstas ir pateiktas politinėms partijoms pasirašyti.

Pasirašytas NMS fiksuotų aiškų balansą miškų politikoje siekiant atliepti tiek klimato kaitos iššūkius, tiek ir kintančius įvairiapusius visuomenės poreikius šalies miškams, skatintų toliau plėtoti tvarų miškų tvarkymą, tobulinti ekonominį veiklos miškuose reguliavimą, rūpintis  miškų mokslų ir mokslinių tyrimų bei inovacijų plėtra, didinti jiems skirtą finansavimą. Taip pat tobulinti miško sektoriaus specialistų rengimą, didinti jų socialines garantijas, stiprinti rekreacines, kultūrines miško funkcijas, profesinį imunitetą ir kolektyvinį atstovavimą.

Primename, kad Nacionalinis susitarimas dėl miškų vykdomas pagal specialiai jam adaptuotą „Future search“ bendrakūros metodą. Bendrakūroje už susitarimo proceso priežiūrą ir koordinavimą tampa atsakinga ne Aplinkos ministerija, o NMS koordinacinė grupė, kurios nariais tapo miškų savininkai, politikai, miškininkai, aplinkosaugininkai, mokslininkai, verslo ir visuomenės atstovai. Jie atstovauja keturioms skirtingoms interesų grupėms – politinei, ekonominei, socialinei ir ekologinei.