BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Naujų technologijų kūrėjai gali teikti paraiškas paramai iš Inovacijų fondo

Data

2021 12 10

Įvertinimas
0
FE82btcX0AQaDEC.jpg

Įmonės, viešosios įstaigos, tarptautinės organizacijos, kuriančios naujas technologijas, gali teikti paraiškas paramai iš Inovacijų fondo. Europos Komisija paskelbė antrąjį kvietimą projektams, kurių vertė didesnė nei 7,5 mln. eurų. Šio kvietimo biudžetas siekia 1,5 milijardo eurų.

Parama teikiama projektams, kurie pristato inovacijas, naudojančias atsinaujinančių išteklių energiją, pritaikomas daug energijos sunaudojančioje pramonėje (pavyzdžiui, cemento, trąšų, plieno gamybos ir pan.) arba kaupiančias energiją. Gali būti finansuojama iki 60 proc. projekto vertės.

Visos Inovacijų fondo lėšos ateina iš Apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje (ATLPS) parduodamų apyvartinių taršos leidimų, todėl šio kvietimo metu finansuojamos veiklos turi skatinti mažai taršias inovacijas ir procesus sektoriuose, kurie patenka į ATLPS.

Aplinkos ministro Simono Gentvilo žodžiais, šalia tradicinių šiltnamio dujų mažinimo priemonių kaip Klimato kaitos programa, iš kurios lėšų remiami tvarūs verslo ir gyventojų pasirinkimai, valstybė dar siūlo ir papildomą pagalbą kurti inovacijas atmosferos teršalams mažinti.

Pareiškėjai turi būti tiesiogiai atsakingi už projekto įgyvendinimą ir valdymą, jei reikia, kartu su kitais pareiškėjais, tačiau negali veikti kaip tarpininkai.

Paraiškos vertinamos atsižvelgiant į technologijos naujoviškumą ar esamos modifikavimo lygį, įgyvendinimo ir verslo plano, finansinio modelio paruošimo lygį, kiek šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekis sumažės įdiegus technologiją, jos atkartojimo galimybes kitose ES šalyse ir sektoriuose, kaštų efektyvumą.

Pažymėtina, kad net ir neatitikus santykinių verčių, nustatytų kiekvienam kriterijui, yra galimybė gauti paramą. Tokie projektai turi atitikti minimalius ŠESD mažinimo, inovacijų lygio ir plėtros kriterijus (vertintojams matant, kad gavę konkrečią projektų vystymo pagalbą projektai vėliau teiks paraiškas Inovacijų fondui).

Paraiškos paramai gauti priimamos iki 2022 m. kovo 3 d. ir teikiamos elektroniniu būdu, per Europos Komisijos Finansavimo ir Konkursų tinklalapyje esančią sistemą. Jame galima rasti visą informaciją apie kvietimą ir būtinus dokumentus paraiškai pildyti.

Atkreipiame dėmesį, kad Inovacijų fondo finansavimas gali būti jungiamas su kitų fondų, pavyzdžiui, Modernizavimo fondo parama. Taip galima gauti didesnį nei 60 proc. projekto vertės finansinę paramą. Be to, Inovacijų fondui nėra taikomos valstybės pagalbos taisyklės.

Projektams iki 7,5 mln. eurų numatomas atskiras kvietimas nuo 2022 m. kovo 15 d.

ES neseniai įkurtas Inovacijų fondas – viena didžiausių pasaulyje inovatyvių, aplinką tausojančių technologijų kūrimo ir diegimo finansavimo programų. Jis svariai padės mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus. Tikimasi, kad šis fondas 2020–2030 m. paskirstys iki 10 mlrd. eurų inovatyvių technologijų plėtrai.