BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Parama „žalesniam“ transportui įsigyti pasinaudojo daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų ir beveik 80 įmonių

Data

2021 02 02

Įvertinimas
5
electric-car-734573_1280.jpg

Iš Klimato kaitos programos lėšų skirta parama mažiau taršioms transporto priemonėms įsigyti pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) skelbtus kvietimus pasinaudojo daugiau kaip 3,3 tūkst. gyventojų ir beveik 80 įmonių.

APVA gavo paraiškų daugiau nei 6 mln. eurų sumai. Kompensacinių išmokų įsigyjant mažiau taršius automobilius kreipėsi apie 2,7 tūkst. gyventojų. Iš jų daugiau kaip 1800 prašė kompensacijų už įsigytus jau naudotus automobilius,  o už naujus – 887. Daugiausia prašyta kompensuoti benzininius automobilius. Antroje vietoje – kombinuoti, t.y. varomi benzinu ir elektra automobiliai.

Didėja ir elektromobilių populiarumas. Net 652 gyventojai prašė kompensuoti įsigytus naujus ar naudotus elektromobilius už daugiau nei 1,7 mln. eurų. Beveik 500 prašomų kompensuoti automobilių yra naudoti, o naujų įsigyta daugiau kaip 160. Dar apie penktadalis pareiškėjų sunaikino savo seną taršų automobilį ir pasinaudojo galimybe gauti papildomą 1000 eurų kompensaciją.

Ne tik gyventojams, bet ir verslui buvo sudarytos galimybės gauti paramą įsigyjant elektromobilius. Beveik 70 įmonių kreipėsi dėl keleivinių M1 ir M2 klasės elektromobilių kompensacijų. Verslas įsigijo daugiau kaip 240 šių transporto priemonių už kiek daugiau nei 1 mln. eurų.

Paraiškas krovininiams N1 ir N2 klasės elektromobiliams kompensuoti pateikė 9 įmonės. Įsigyta per160 šių elektromobilių už daugiau kaip 0,5 mln. eurų.