2023-06-06

Pasaulinę aplinkos dieną įteikti apdovanojimai už ilgametę patirtį aplinkosaugoje

Pasaulinės aplinkos dienos proga tradiciškai apdovanoti Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai, ne vienerius metus skyrę aplinkosaugai. Už ilgametę patirtį jiems įteikti aplinkosaugininkų ženkleliai.

Ženkleliuose įamžintas gervės simbolis pasirinktas ne atsitiktinai. Prieš daugiau kaip 10 metų tai buvo retas paukštis, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, bet dėka ryžtingų ir savalaikių aplinkosaugininkų sprendimų ir veiksmų šį paukštį dabar galima išvysti daugelyje Lietuvos vietų. Todėl ženklelis sistemos darbuotojams primena, kad darbai, kuriuos daro šiandien, ilgalaikėje perspektyvoje yra svarbūs ir reikšmingi.

Aukščiausio laipsnio aplinkosaugininko ženklą gavo programuotoja Milda Kvalkauskienė už 50 metų sukauptą patirtį Valstybinės miškų tarnybos Informatikos skyriuje.

I laipsnio aplinkosaugininko ženklą gavo Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės vyresnioji patarėja Elena Auglienė už sukauptą 40 metų patirtį sistemoje.

II laipsnio apdovanojimus už 30 metų patirtį Aplinkos ministerijoje gavo Gamtos apsaugos politikos grupės vyr. specialistė Jolanta Urbelionytė, Gamtos apsaugos politikos grupės patarėjas Eduardas Vaitkevičius ir Valstybės turto ir viešųjų pirkimų skyriaus specialistas Ivan Balcevič.

III laipsnio apdovanojimus už 20 metų patirtį aplinkosaugoje gavo Aplinkos ministerijos darbuotojai: Valstybės turto ir viešųjų pirkimų skyriaus patarėja Elina Tijūnaitienė, ES investicijų ir ekonominių priemonių departamento direktorius Inesis Kiškis, Statybos ir būsto politikos grupės vyr. specialistė Jūratė Kaklauskienė ir Taršos prevencijos politikos grupės vyresnioji patarėja Beata Vilimaitė-Šilobritienė.

Aplinkosaugininko ženklą už 10 metų patirtį sistemoje gavo šie Aplinkos ministerijos darbuotojai: Atliekų politikos grupės vyresnioji patarėja Saulė Deveikytė, Miškų politikos grupės vyr. specialistė Rūta Vižlenskienė, Žemės ir teritorijų planavimo politikos grupės patarėja Rūta Brazdžiūnienė, Aplinkos apsaugos politikos įgyvendinimo koordinavimo grupės vyresnioji patarėja Eglė Paužuolienė, Valstybės turto ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Novikova.

Taip pat skirtingų laipsnių aplinkosaugininkų ženklus gavo darbuotojai iš Aplinkos apsaugos agentūros, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos projektų valdymo agentūros, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus. Lietuvos geologijos tarnybos, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Lietuvos zoologijos sodo, Vaclovo Into akmenų muziejaus, Statybos produkcijos sertifikavimo centro, Valstybinės miškų tarnybos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ir Valstybinių miškų urėdijos.