BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbtas ESPON 2030 programos vertinimo konkursas, kviečiame dalyvauti

Data

2023 07 14

Įvertinimas
0
186718 (1).jpg

Aplinkos ministerija informuoja, kad Liuksemburgo viešųjų pirkimų portale „Portail des marchés publics“ ir Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbtas ESPON 2030 programos vertinimo konkursas. Jame kviečiami dalyvauti ekspertai, mokslininkai, studentai, kiti akademinės bendruomenės atstovai ir visi suinteresuoti asmenys, organizacijos.

Konkursas vyksta iki rugsėjo 7 d. Daugiau informacijos apie jo sąlygas, reikalavimus rasite čia ir Liuksemburgo viešųjų pirkimų portale.

Nuolatinis šios programos vertinimas ESPON stebėsenos komitetui suteiks informaciją apie programos vykdymą, jos pažangą siekiant rezultatų bei pateiks rekomendacijas, kaip tobulinti programos strategiją, jos įgyvendinimą.

ESPON yra Europos erdvinio planavimo stebėjimo tinklas (angl. European spatial planning observation network). Ši Europos Sąjungos finansuojama programa padeda valdžios institucijoms, atsakingoms už teritorinės politikos kūrimą. ESPON sujungia mokslinus tyrimus su politika, teikia teritorines analizes, duomenis ir žemėlapius, generuoja įrodymus ir kuria tyrimus, atsižvelgiant į visų lygių Europos vadžios institucijų poreikius.

ESPON 2030 programoje tyrimų studijos ir renginiai yra suskirstyti į vadinamuosius teminius veiksmų planus. Esminės temos, pagal kurias šiuo metu atliekami tyrimai yra klimatui neutralios teritorijos, naujųjų geografinių vietovių valdymas, teritorijos atsparios krizėms, visų žmonių ir  vietų perspektyvos.

Klimatui neutralių teritorijų temoje siekiama parengti teritorinius duomenis apie (atsinaujinančios) energijos vartojimą ir gamybą, ekosistemų paslaugas, biologinę įvairovę ir gamtinius išteklius Europos teritorijose ir jūrose.

Naujųjų geografinių vietovių valdymo temos tikslas – sukurti žinių bazę, kuris padės suprasti naujas geografines lokacijas, atsižvelgiant į jų apibrėžimus, funkcines ir bendradarbiavimo priemones bei dalyvaujančius veikėjus ir suinteresuotąsias šalis.

Tema teritorijos atsparios krizėms norima pateikti įrodymų apie Europos teritorijų pažeidžiamumą įvairių tipų krizių, pavyzdžiui, aplinkos, ekonominių, socialinių, sveikatos ir skaitmeninių sutrikimų, atveju.

Visų žmonių ir vietų perspektyvos temos siekis pateikti naujus teritorinius įrodymus, kurie apimtų socialines ir ekonomines temas, tokias kaip demografiniai pokyčiai ir perspektyvos, socialinė ir ekonominė įtrauktis, skurdas ir teritorinė plėtra, galimybė gauti įperkamą būstą, bendrieji interesai ir kultūra, visų žmonių dalyvavimas visose teritorijose, nekilnojamasis kultūros paveldas ar pastatyta aplinka ir kt.

Daugiau informacijos apie ESPON programą galima rasti čia