BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbtas konkursas Konversijos koeficientų apskaičiavimo ir socialinio-ekonominio poveikio vertinimo metodikai papildyti

Data

2022 07 28

Įvertinimas
0
3479_9475f8ca1a061f125eab4f4370f1401f.jpg

Aplinkos ministerija vykdo atvirą viešąjį konkursą papildyti Konversijos koeficientų apskaičiavimo ir socialinio-ekonominio poveikio (naudos-žalos) vertinimo metodikai, pritaikant ją Nacionalinių plėtros programų pažangos priemonių ir projektų aplinkosauginio efektyvumo vertinimui, ir kviečia jame dalyvauti.

Minėtą metodiką šiuo metu ministerijos jau taiko pažangos lėšoms planuoti, atliekant pažangos priemonių sąnaudų ir naudos analizę. Ją siekiama papildyti naujais aplinkosauginiais rodikliais –  klimato kaitos švelninimo, taršos prevencijos ir kontrolės bei perėjimo prie žiedinės ekonomikos ir nustatyti šių rodiklių ekonominius įverčius.

Papildžius metodiką bus galima atskyrus nuo bendros sąnaudų ir naudos analizės įvertinti ir palyginti planuojamų pažangos priemonių aplinkosauginį efektyvumą, taip pat susumuoti ir eurais išreikšti patvirtintų pažangos priemonių aplinkosauginę naudą bei žalą.

Taip bus įgyvendintas Vyriausybės programoje numatytas tikslas viešąsias lėšas naudoti tik aplinkai draugiškoms investicijoms. Tuo pačiu aplinkosauginis efektyvumas taptų vienu pagrindinių kriterijų nustatant investicijų prioritetus.

Pasiūlymų teikimo terminas – rugpjūčio 16 d. Plačiau su konkursu ir jo sąlygomis susipažinti galite čia.

Šis viešasis pirkimas yra ministerijos įgyvendinamo projekto „Planuojamų investicijų aplinkosauginio efektyvumo ir atitikties žaliojo kurso prioritetams vertinimo metodikos parengimas“ dalis.