BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rengiamas naujo Paluknio pievų biosferos poligono planas

Data

2021 03 24

Įvertinimas
2
gamtos-iliustracijos-5b4f3c0fea43e.jpg

Paluknio pievose, kurios yra svarbios retoms ir saugomoms Europos Bendrijos svarbos paukščių rūšims, steigiamas biosferos poligonas. Artimiausiu metu bus pradėtas rengti jo ribų planas ir nustatomi planavimo tikslai.

 

Aplinkos ministerija teikia derinti sprendimo (aplinkos ministro įsakymo) „Dėl steigiamo Paluknio pievų biosferos poligono ribų plano rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą ir kviečia visuomenę susipažinti.

 

Trakų rajone esančiose Paluknio pievose gyvena raudonkojis tulikas, paprastasis griciukas, stulgys, griežlė ir kiti reti, saugomi paukščiai. Kol šiai vietovei nesuteiktas nacionalinis saugomos teritorijos statusas, ji kenčia nuo žmogaus veiklos, tai neigiamai veikia ir čia įsikūrusius sparnuočius – jų populiacija mažėja.

 

Specialiojo teritorijų planavimo dokumentai pradėti rengti pagal Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymų reikalavimus.

 

Projektas parengtas bendradarbiaujant su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba.

 

Su sprendimo ir planavimo tikslų dokumentu galima susipažinti čia

 

Pasiūlymus ir pastabas dėl planavimo tikslų galima siųsti elektroniniu paštu aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyr. specialistei Kristinai Kavaliauskaitei ([email protected]) iki balandžio 15 d.