BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rengiamos sąlygos išlaidoms už elektros energijos kaupimo įrenginius kompensuoti valstybės ir savivaldybių įstaigoms

Data

2022 08 03

Įvertinimas
0
450509.jpg

Šiais metais valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų poreikiams pirmą kartą suplanuota kompensuoti elektros energijos kaupimo įrenginių iki 500 kWh įsigijimo išlaidas. 2022 m. tam skirta 3 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.

Aplinkos ministerija parengė Klimato kaitos programos finansavimo teikimo elektros energijos kaupimo įrenginiams tvarkos aprašo projektą.

Numatoma, kad parama bus skiriama valstybės ar savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, religinėms bendrijoms ar centrams, taip pat įstaigoms, kurių savininkė arba dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, įsigijusioms ir įsirengusioms geležies fosfato elektros energijos kaupimo įrenginį ar ličio jonų elektros energijos kaupimo įrenginį ir naudojančioms jį elektros energijai kaupti.

Subsidijos fiksuotasis įkainis, skiriamas už 1 kWh galios elektros energijos kaupimo įrenginiui įsigyti, apskaičiuojamas pagal Elektros energijos kaupimo įrenginių įsigijimo ir įrengimo išlaidų fiksuotųjų vieneto įkainių nustatymo tyrimą ir sudaro 80 proc. nurodyto fiksuotojo įkainio.

Įrengtam ličio geležies fosfato elektros energijos kaupimo įrenginiui jis siekia 720,42 eurų su PVM (595,38 eurų be PVM), o įrengtam ličio jonų elektros energijos kaupimo įrenginiui –625,73 eurų su PVM ( 517,13 eurų be PVM).

Projekto įgyvendinimo laikotarpis turi būti ne ilgesnis kaip 24 mėnesiai. Be to, iki projekto laikotarpio įgyvendinimo pabaigos reikia tapti gaminančiu vartotoju teisės aktuose nustatyta tvarka.

Susipažinti su projektų finansavimo sąlygomis galite čia.

Pastabas pateikti galima Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) iki rugpjūčio 17 d.