BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Savivaldybių darbuotojai kviečiami tobulinti gebėjimus įtraukti visuomenę formuojant miestų viešąsias erdves

Data

2022 08 08

Įvertinimas
0
image-20220728-151957-2d2ea28c.jpeg

Aplinkos ministerija kartu su programa „Kurk Lietuvai“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija bei Lietuvos savivaldybių asociacijos mokymų centru kviečia rugsėjo 2 d. 13 val. į nuotolinį renginį savivaldybėms „Visuomenės dalyvavimas kuriant viešąsias erdves: geroji savivaldybių patirtis“. Jame specialistai bus supažindinti, kaip į viešųjų želdynų pradinius projekto etapus įtraukti visuomenę, kuri padėtų formuoti miestų erdves.

2021 m. lapkričio 1 d. įsigaliojus naujai Želdynų įstatymo redakcijai viešųjų želdynų projektavimas pasipildė naujais visuomenės įtraukimo reikalavimais, kurie turi būti įgyvendinami pradiniuose projekto etapuose. Pagal juos, prieš pradedant planuoti, projektuoti ir įgyvendinti viešųjų želdynų projektus, turi būti išsiaiškinami visuomenės poreikiai. Šie poreikiai turi būti išsiaiškinami atliekant apklausas, konsultacijas. Taip pat projekto pradžioje visuomenei turi būti pristatyta ir su suinteresuotais asmenimis aptarta viešojo želdyno pertvarkymo ar formavimo idėja, paskirtis, sprendiniai ir biudžetas.

Kaip pastebi programos „Kurk Lietuvai“ projekto vadovė Beatrič Umbrasaitė, tvaraus miesto kūrimas yra neįmanomas be visuomenės dalyvavimo. „Sunkiai rastumėme šiame dešimtmetyje išleistą tvarių miestų strategiją ar gidą, kuriame nebūtų skyriaus apie visuomenės įtraukimo svarbą į miesto kūrimo procesus. Naujojo Europos Bauhauso iniciatyva, Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslai, Jungtinių Tautų žmonių gyvenviečių programos viešųjų erdvių kokybės įvertinimo metodika ir daugelis kitų dokumentų bei rekomendacijų numato visuomenės įtraukimą, kaip vieną iš privalomų dedamųjų įvairiais lygiais: kuriant miestų strategijas ir atskirus viešųjų erdvių projektus“, – sako B. Umbrasaitė.  

Tačiau, ne visada žinoma, kaip ankstyvas ir kokybiškas visuomenės įtraukimas atrodo praktikoje. Todėl savivaldybėms skirtame nuotoliniame renginyje gerąja praktika dalinsis Vilniaus miesto savivaldybės miestovaizdžio skyriaus patarėja Vaiva Deveikienė ir vyr. specialistė Akvilė Myško-Žvinienė, Tauragės mero patarėjas Kasparas Bertašius ir urbanistų komandos PUPA bendraįkūrėja Justina Muliuolytė. Dalyviams taip pat bus pristatomi kartu su Aplinkos ministerija įgyvendinto „Kurk Lietuvai“ projekto, skirto visuomenės dalyvavimo viešųjų erdvių formavime temai, rezultatai. 

Projekto vadovės Giedrė Puzinauskienė ir Beatričė Umbrasaitė pristatys sukurtą gidą savivaldybėms, kuris specialistams padės savarankiškai kurti visuomenės įtraukimo procesus. 

Renginyje gali dalyvauti visi susidomėję savivaldybių darbuotojai, ypač kviečiami savivaldybių architektūros, teritorijų planavimo, statybos, investicijų valdymo, aplinkosaugos, želdynų, komunikacijos skyrių vadovai, miestų tarybų nariai, merai ir jų patarėjai. Dalyvių skaičius neribojamas.

Norintys dalyvauti kviečiami užsiregistruoti čia. Renginys vyks „Teams“ platformoje. Užsiregistravusiems dalyviams prisijungimo nuoroda bus atsiunčiama elektroniniu paštu. Daugiau informacijos apie renginį rasite programos „Kurk Lietuvai“ Facebook platformoje.