BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seimas pritarė, kad spartindama renovaciją ministerija apjungtų APVA ir BETA agentūras

Data

2021 06 23

Įvertinimas
3
dji_0433_moment-copy.jpg

Seime priėmė Aplinkos ministerijos parengtas Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, kurios nurodo kurti „vieno langelio“ principu veiksiantį kompetencijų centrą.

Pakeitus įstatymą, bus jungiamos dvi ministerijai pavaldžios ir iš esmės tokias pat funkcijas atliekančios įstaigas – Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) ir Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), – sutelkiant pastatų renovacijos kompetencijas vienoje vietoje. Kompetencijų centras koordinuos ir valdys tiek energiniam efektyvumui didinti, tiek klimato kaitai švelninti skirtas finansines paramos priemones. Įgyvendinus šią vadybinę reformą, valstybinę daugiabučių namų modernizavimo programą administruos APVA. Likvidavus BETA, jos buvusiems darbuotojams darbo vietas pasiūlys APVA.

„Resursų valstybėje turime mažai, todėl reikia optimaliai juos naudoti ieškant būdų, kaip su tais pačiais žmonėmis nuveikti dvigubai daugiau. Pataisos padės įgyvendinti europinę renovacijos bangos iniciatyvą ir pasiekti, kad pastatai Lietuvoje energiją vartotų ypač taupiai ir nebepriklausytų nuo iškastinio kuro“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Pavasarį patvirtintoje Lietuvos ilgalaikėje pastatų renovacijos strategijoje konstatuota, kad pastatų renovacijos procesas išskaidytas, neturi aiškaus lyderio, vieningos koordinavimo sistemos, o decentralizuotos paramos administravimo lėšos ir žmogiškieji ištekliai panaudojami neefektyviai.

Įgyvendinus pertvarką pastatų renovacijos kompetencijų centras bus atskiras APVA padalinys, kuris disponuos visa su pastatų modernizavimu susijusia informacija, gerąja kitų šalių patirtimi, telks įvairių sričių ekspertus, kontroliuos, kaip planuojamos renovacijai skirtos priemonės ir kaip jos vykdomos. Be to, analizuos renovacijos procesus ir jų efektyvumą, poveikį ekonomikai, energetikai ir klimato sričiai, rengs metodinę dokumentaciją, teiks techninę ir organizacinę pagalbą savivaldybėms, projektų administratoriams, gyventojams, verslo subjektams. Visuomenės informavimas, konsultavimas, švietimas ir mokymas – taip pat viena svarbesnių centro funkcijų.

Aplinkos ministerijos inicijuotos studijos duomenimis, Lietuvoje yra apie 660 tūkst. renovuotinų pastatų.