BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Su socialiniais partneriais – apie ES prekybos apyvartiniais taršos leidimais permainas

Data

2021 02 02

Įvertinimas
2
co2-4767453_1280.jpg

Vasario 5 d. Aplinkos ministerija kviečia socialinius partnerius į jau tradiciniu tapusį klimato kaitai skirtą penktadieninį susitikimą. Jis prasidės 10 val. ir vyks nuotoliniu būdu per „Microsoft Teams“ platformą. Į renginį reikia užsiregistruoti iš anksto.

Pagrindinė susitikimo tema – ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema (ATLPS), viena pagrindinių priemonių ekonomiškai efektyviai mažinti pramoninių šiltnamio dujų išmetimus į atmosferą, ir numatomos jos permainos.

Su naujais reikalavimais ir planuojamais Europos Komisijos pasiūlymais, skirtais keisti šią sistemą apibrėžiančią direktyvą, supažindins Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vyresnysis patarėjas Tomas Aukštinaitis. Po pranešimo renginio dalyviai galės pasikeisti nuomonėmis ir įžvalgomis, užduoti klausimus.

2021 m. prasideda ketvirtasis ATL prekybos etapas, kuris tęsis iki 2030 m. Šiam laikotarpiui bus perskaičiuoti ir iš naujo paskirstyti nemokami ATL jų prekybos sistemoje dalyvaujančioms įmonėms.

ATLPS apima daugiau nei 11 tūkst. pramonės ir energetikos objektų trisdešimtyje šalių, taip pat oro transporto sektorių. Ji šiuo metu veikia visose 27 ES valstybėse narėse, taip pat Islandijoje, Norvegijoje ir Lichtenšteine.