2024-04-12

Sukurtas meteorologinių ir hidrologinių archyvinių duomenų peržiūros modulis

Lietuvos Hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) informuoja, kad buvo sukurtas ir nuo šiol iš pagrindinės meteo.lt svetainės skyrelio „Klimatas“ yra pasiekiamas archyvinių duomenų peržiūros modulis (archyvas.meteo.lt). Šis įrankis bus patogus visiems, kurie nori pasižiūrėti ar parsisiųsti, pavyzdžiui, ankstesnėmis dienomis išmatuotus meteorologinius ir hidrologinius rodiklius. Taip pat yra galimybė duomenis atvaizduoti grafikų pavidalu. Kviečiame išbandyti naująjį įrankį. Apie pastebėtas klaidas galima informuoti el. paštu [email protected]

Taip pat primename, kad kovo pabaigoje meteo.lt svetainėje (Klimatas > Lietuvoje klimatas > SKN) atnaujinome Saulės spinduliuotės elementų ir oro temperatūros rekordų duomenų rinkinius. Ten pat galima rasti ir kitus svarbiausius hidrometeorologinius duomenis: oro temperatūrą, kritulių kiekį, sniegą, vėją, žaibų išlydžius, hidrologinius metraščius, įvairius žemėlapius ir kt.

meteo.lt API (angl. Application programming interface) galima rasti ir 30 dienų valandinius vandens lygio ir temperatūros duomenis beveik iš šimto vandens matavimų stočių (VMS). Be hidrologinių atverti ir orų prognozių (7 dienų) duomenys. Dar rasite 10 metų faktinių orų istoriją iš 18 pagrindinių Lietuvos meteorologijos stočių su kiekvienos dienos valandiniais oro temperatūros, vėjo greičio, gūsių ir krypties bei debesuotumo, atmosferos slėgio, santykinio oro drėgnio, kritulių kiekio ir orų sąlygų duomenis. Visą šią informaciją galima rasti ir naujajame archyvinių duomenų peržiūros modulyje (archyvas.meteo.lt).

Meteo.lt API įgalina gauti ir naudotis viešai teikiamais LHMT meteorologijos ir vandens matavimo stotyse išmatuotais duomenimis bei sudarytomis orų prognozėmis (Harmonie / ECMWF orų modeliai). Naudojantis meteo.lt API galima integruoti meteorologinius duomenis į savo kuriamas programas.

Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos informacija