BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitikime su socialiniais partneriais – apie savivaldybių prisitaikymą prie klimato kaitos

Data

2021 05 04

Įvertinimas
3
rudenejantis-vilnius-57eb80214585b-copy.jpg

Gegužės 7 d. 10 val. Aplinkos ministerija rengia tradicinį penktadieninį susitikimą su socialiniais partneriais. Jis vyks nuotoliniu būdu per „Microsoft Teams“ platformą.

Per susitikimą bus pristatytas Aplinkos ministerijos vykdomas projektas „ClimAdapt-LT“, skirtas stiprinti visuomenės ir regionų gebėjimus prisitaikyti prie klimato kaitos. Įgyvendinant šį projektą planuojama sudaryti klimato prognozes Lietuvai iki 2030, 2050, 2075 ir 2100 metų. Taip pat numatoma parengti jautrumo klimato pokyčiams vertinimą, aprašant labiausiai pažeidžiamus sektorius ir socialines grupes, apimančias visas savivaldybes. Planuojama atnaujinti pasirinktos savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo planą ir parengti prisitaikymo prie klimato kaitos planą, atsižvelgiant į įvairius klimato pokyčių scenarijus. Projektas padės didinti savivaldybių ir visuomenės supratimą apie prisitaikymo prie klimato kaitos priemonių svarbą.

Antrojoje renginio dalyje dalyviai bus supažindinti su pastaraisiais  metais vis opesne hidrologinių sausrų problematika, bus diskutuojama apie hidrologinės sausros identifikavimą bei kriterijų nustatymo metodų keitimą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, balandžio mėnesio vandens lygiai upėse išliko panašūs, kaip ir po besniegės 2019/2020 m. žiemos. Nepaisant to, kad pastaroji žiema buvo šalta ir snieginga, sausringo laikotarpio paviršiniuose vandens telkiniuose tikimybė šių metų šiltuoju sezonu vis dar išlieka.

Norintieji dalyvauti susitikime kviečiami užsiregistruoti iki gegužės 7 d. 9 val. Užsiregistravusieji nurodytu el. paštu gaus prisijungimo nuorodą.