2024-05-28

Teisingumas yra neišvengiamas, pažeidėjai sulaukia griežtos bausmės už žalą aplinkai, – aplinkos ministras apie „Ekologistikos” situaciją

Alytaus apylinkės teismas pirmadienį priėmė nutartį Alytaus padangų gaisro byloje ir UAB „Ekologistika“ vadovui skyrė daugiau nei trejų metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant, taip pat   priteisė per 6,6 mln. eurų  žalos atlyginimo, baudų ir civilinių ieškinių.

Įmonės vadovas nuteistas dėl sistemingo aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimo, turto sunaikinimo dėl neatsargumo, apgaulingos apskaitos tvarkymo bei netikro dokumento pagaminimo ir panaudojimo. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos dar gali būti skundžiamas.

ccVjv43Ta3Ko.jpg

„Džiaugiuosi, kad teisingumas triumfuoja ir sistemingi aplinkos apsaugos pažeidėjai yra nubaudžiami griežtomis bausmėmis už žalą aplinkai. Noriu padėkoti ir Aplinkos apsaugos departmento pareigūnams, kurie vykdė savo pareigą ir dėjo visas pastangas, kad gaisravietė būtų sutvarkyta. Dar iki paskelbiant nutartį UAB Ekologistika teritorija Alytuje buvo sutvarkyta. Paskutinis savivartis su padangų atliekomis iš UAB „Ekologistika“ teritorijos  buvo išvežtas prieš savaitę“, – teismo nutartį komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Šių metų sausį, teismui panaikinus UAB „Ekologistika“ taikytus tam tikrus turto apribojimus, atliekų tvarkytojui UAB „Ekobazė“ buvo perduotos tvarkyti po Alytuje kilusio gaisro likusios padangų atliekos.  

Bendras išvežtų visų rūšių gumos atliekų svoris – 3857 t. Atliekas išvežė ir priėmė tolimesniam tvarkymui atliekų tvarkytojas UAB „Ekobazė“.  

„Ši sutvarkyta teritorija – kartu pasiektas rezultatas. Turime vienu padidintos rizikos objektu mažiau. Panašių objektų priežiūra ir toliau išlieka mūsų prioritetu“, – sako Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas. 

Anksčiau skelbta, kad Aplinkos apsaugos departamentas 2023 m. balandžio 3 d. UAB „Ekologistika“ teikė du privalomuosius nurodymus nutraukti padangų atliekų laikymą patalpose, esančiose adresu Audėjų g. 7, Alytuje ir perduoti atliekas teisėtiems atliekų tvarkytojams. O 2024 m. vasario 27 d. duotas dar vienas privalomasis nurodymas gumos granules ir pudrą (atliekas) perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams.   

Norėdama įvykdyti departamento privalomųjų nurodymų reikalavimus, UAB „Ekologistika“ Alytaus apylinkės teisme nagrinėjamoje byloje prašė panaikinti dalį UAB „Ekologistikos“ turtui taikytų apribojimų.  

Šių metų sausio 25 d. Alytaus apylinkės teismui UAB „Ekologistikos“ byloje priėmus nutartį panaikinti dalį UAB „Ekologistikos“ turtui taikytų apribojimų, 2024 m. vasario 2 d. įsigaliojo Atliekų tvarkymo sutartis tarp UAB „Ekologistika“ ir UAB „Ekobazė“, pagal kurią pastaroji įsipareigojo sutvarkyti padangų atliekas, likusias po gaisro „Ekologistikos“ teritorijoje. 

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo 2019 metų spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

QIW7-xoF1Js.jpg

Aplinkos ministerijos ir Aplinkos apsaugos departamento informacija