BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tikslinamas teritorijų planavimo teisinis reguliavimas

Data

2021 05 06

Įvertinimas
3
plan.jpg

Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms įgyvendinti Aplinkos ministerija siūlo patikslinti Pasiūlymų teikimo dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo tvarką. Įstatymo pataisos įsigalios liepos 1 d.

Patikslintoji Tvarka leistų aiškiau reglamentuoti, kaip turi būti sudaromos sutartys teritorijų planavimo procesui inicijuoti ir teritorijų planavimo dokumento sprendiniams įgyvendinti. Be to, siūloma įstatymo numatytais atvejais nustatyti dar vieną atvejį sutarčiai sudaryti, kai įgyvendinant sprendinius dalis būsto turi būti perduota savivaldybės būsto fondui.

Patikslinimai padėtų įgyvendinti ir kitą pakeistojo įstatymo nuostatą – numatytais atvejais teritorijų planavimo iniciatyvos teisę suteikti ne tik dėl vietovės lygmens teritorijų planavimo dokumentų rengimo, keitimo ar koregavimo bei finansavimo, bet ir dėl savivaldybės lygmens bendrųjų planų koregavimo.

Tarp kitų siūlomų patikslinimų pažymėtina teritorijų planavimo proceso inicijavimo viešumui didinti skirta nuostata. Ji numato, kad apie motyvuotą sprendimą atmesti pasiūlymą inicijuoti teritorijų planavimo procesą privalu informuoti planavimo iniciatorius ir sprendimą paskelbti savivaldybės ar kitų specialiojo teritorijų planavimo organizatorių interneto svetainėse.

Su Pasiūlymų teikimo dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo tvarkos aprašo projektu galima susipažinti Teisės aktų informacinėje sistemoje, o teikti pasiūlymus ir pastabas – iki gegužės 19 d.