BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vienkartinio plastiko gaminių naudosime vis mažiau – laukia pokyčiai

Data

2021 02 11

Įvertinimas
3
plast.jpg

Ketvirtadienį Aplinkos ministerijoje su socialinių ir ekonominių partnerių – gamybos, prekybos, atliekų tvarkymo įmonių, nevyriausybinių organizacijų – atstovais buvo aptarti su mažinamu vienkartinio plastiko gaminių naudojimu susiję būsimi pokyčiai.

Atliekų politikos grupės specialistai susitikimo dalyvius supažindino su Vienkartinio plastiko mažinimo direktyvos reikalavimais, kurie turi būti perkelti į nacionalinę teisę iki 2021 m. liepos 3 d. Nuo tos datos įsigalios draudimas teikti rinkai kai kuriuos vienkartinius plastiko gaminius: stalo įrankius (šakutes, peilius, šaukštus, lazdeles), lėkštes, šiaudelius, gėrimų maišiklius, oro balionėlių lazdeles, plastikinius kosmetinius krapštukus, iš politireninio putplasčio (angl. expanded polystyrene) pagamintą gėrimų tarą, gėrimų puodelius, įskaitant jų kamštelius ir dangtelius, maisto tarą, taip pat visus iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintus gaminius.

Be to, nuo liepos 3-osios turės būti paženklinti rinkai teikiami gėrimų indeliai, tabako gaminiai su filtrais, higieniniai įklotai, tamponai ir jų aplikatoriai, drėgnosios servetėlės ir buitinės šluostės, kad vartotojai žinotų, kaip juos tvarkyti ir kad juose yra plastiko.

Susitikimo metu buvo pateikta aktualiausia informacija apie Europos Komisijos parengtus ir vis dar rengiamus direktyvos lydimuosius teisės aktus, kurie detalizuoja, kokie gaminiai ir pagal kokius kriterijus laikytini vienkartinio plastiko gaminiais. Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su parengtomis skaidrėmis apie šiukšlių surinkimo išlaidų kriterijus, duomenų  apie žvejybos įrankius rinkimo ir teikimo formatus, vienkartinių plastiko gaminių naudojimo mažinimo įvertinimą.  Aptarta direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę eiga ir terminai, taip pat veiksmai, kurių reikės imtis mažinant šių gaminių vartojimą. Vienas iš numatytų veiksmų – sudaryti nacionalinius susitarimus su verslo, mokslo atstovais, nevyriausybinėmis organizacijomis, atliekų tvarkytojais, siekiant mažinti vienkartinių plastiko gaminių naudojimą ir skatinant daugiau perdirbto plastiko naudoti naujų gaminių gamybai.

Su Aplinkos ministerijos parengtomis skaidrėmis galite susipažinti čia.