BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visuomenei – daugiau galimybių įsitraukti į teritorijų planavimo procesą

Data

2021 06 30

Įvertinimas
0
14738.jpg

Aplinkos ministerija parengė Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatų pakeitimo projektą ir kviečia socialinius partnerius susipažinti. Šių pakeitimų prireikė siekiant suderinti Nuostatus su naujuoju Teritorijų planavimo įstatymu, kuris įsigalios liepos 1 d.

Numatoma, kad rengiami specialieji teritorijų planavimo dokumentai turės būti viešinami bendrąja, o ne supaprastinta viešinimo tvarka. Tai suteikia daugiau galimybių visuomenei įsitraukti į specialiųjų teritorijų planavimo dokumentų rengimo procesą. Nuostatuose siūloma sukurti  atskirą specialiųjų planų viešinimo tvarkos skyrių.

Tikslinama ir valstybės lygmens teritorijų planavimo dokumentų viešinimo tvarka. Nuostatuose nebuvo aiškiai nustatyta, kaip viešinti strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaitą (SPAV). Rengiant valstybės lygmens teritorijų planavimo dokumentus, atsiras galimybė visuomenei ar suinteresuotoms organizacijoms įsitraukti į planavimo procesus dar prieš patvirtinant teritorijų planavimo dokumento koncepciją, sureaguoti į atliktą SPAV.

Kai kurie Nuostatų punktai patikslinti atsižvelgus į Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų ir Viešojo administravimo įstatymų pakeitimus. Nuostatuose taisomos ir formuluotės, susijusios su Žemėtvarkos dokumentų rengimo, Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų ir Viešojo administravimo įstatymais.

Nuostatų ir Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimai į teritorijų planavimą įneš daugiau viešumo, padės lanksčiau planuoti valstybinės svarbos projektus, keisti miestų bendruosius planus. Jie numato galimybę koreguoti valstybei svarbių projektų teritorijų planavimo dokumentus, sutrumpės teritorijų planavimo procesas.

Pastabas ir pasiūlymus dėl Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatų pakeitimo projekto galima teikti iki liepos 14 d. el. paštu karolis.kincius@am.lt.